TOP virály týdne: Wake the f**k up!

The Things That Connect Us

Facebook oslavil neuvěřitelnou miliardu měsíčních aktivních uživatelů. Od svého vzniku registruje také úctyhodných 140,4 miliard „friend connections“. A i o tom je jedno z prvních reklamních videí Facebooku. Nevíme sice, kolik mělo zhlédnutí, ale 277 tisíc lajků a 84 tisíc sdílení je také výsledek.

Guinness „Cloud“ – Made Of More

Reklamy od Guinnessu máme rádi. Pokud je neznáte, pusťte si alespoň jako jeden příklad za všechny tuhle. Ta nejnovější sice nemá takový virální potenciál, ale špatná také rozhodně není.

I’m not Rafa – PokerStars

Rafael Nadal je novou tváří PokerStars. A překvapivě z toho nejsou jenom unylé televizní spoty, ale občas i nějaká legrace. Následuje instruktážní video o blafování.

Obermutten International Museum of Friendship

Obermutten je maličká švýcarská vesnička, kterou do minulého roku nikdo neznal. Od té doby ale na Facebooku díky spolupráci s agenturou Jung von Matt/Limmat získala přes 44 tisíc fanoušků a je tak na digitální social media mapě výrazně viditelnější než například švýcarské hlavní město. Aktuální novinky z Obermuttenu hlásí nově založené muzeum přátelství. Doporučujeme ke zhlédnutí i původní video.

Wake the F**K Up

Samuel L. Jackson ve výzvě k následujícím prezidentským volbám v USA. Pro představu, jak také může fungovat politický marketing. Video má už kolem 1,5 milionu zhlédnutí a není bez zajímavostí, že je placené organizací Jewish Council for Education & Research – tedy lidmi, kteří stáli i za legendárním Great Schlep se Sarah Silverman.