TOP virály týdne: Sportem ku slávě a HIV pozitivní animák

Stanislav Řezáč – rozhovor ve třech jazycích

V drtivé většině případů nepíšeme o videích, která se sice virálně šíří, ale nejedná se o virály komerční. Když ale tento týden ohromil český internet neuvěřitelný lingvistický výkon Stanislava Řezáče, nemohli jsme si prostě pomoci. Jestli se chystáte na naší další akci Viral Fest Reloaded, určitě o tomhle videu budeme mluvit jako o hezkém příkladu toho, jak se video může rozšířit samo o sobě bez jakéhokoliv seedingu a podpory. A možná i v části věnované komerčním kouskům, pokud se potvrdí naše hypotéza, že něco takhle povedeného nemohlo vzniknout spontánně a přeci jen se jedná o mistrně promyšlený a kamuflovaný komerční virál pro Patria Direct (v každém záběru je brand překrásně vidět). :)

adidas is all in

Dejte dohromady mraky cool celebrit, natočte s nimi super high production value dvouminutový reklamní spot a dejte nohy nahoru. Tohle totiž bude mít úspěch vždycky. Za videem mimochodem opět stojí agentura Sid Lee, kterou jsme si oblíbili už v loni u spotů pro Adidas Star Wars edition.

AIDES Smutley

AIDES je francouzská organizace zaměřená na boj proti HIV/AIDS. A možná si pamatujete i její loňskou kampaň AIDES Graffiti, která vyhrála i několik cen a zaslouženě získala mraky pozornosti. Minulý týden spatřil světlo světa klip nový. Opět neobvykle zpracovaný, opět bez servítek, opět dobrý.

Will It Blend? iPad 2

Zrovna dnes se začíná v další várce zemí (mimojiné snad i u nás) prodávat druhá generace iPadu. Už několik dní zpět ale hoši z Blendtecu vyzkoušeli to jediné, na čem opravdu záleží – Will it blend?

60 things in 60 seconds

Ženy, víte jaké všechny činnosti by váš muž mohl vykonávat místo sledování televize? Agentura DDB se to pokusila zjistit a natočit v novém spotu pro MySky DVR.

Novak Djokovic plays tennis on wings of flying plane

Společnost HEAD Tennis má evidentně ráda klasický přístup k virálům. Loni s Andym Murrayem natočila hodně klasický model virálu „koukejte, co ten sportovní profík všechno dokáže!“, letos poslala jinou svou hvězdu, Novaka Djokovice, hrát tenis na křídla letadla.

Enjoy The Ride

Další moc hezká kampaň za bezpečnější silnice. Tenotkrát od Road Safety Council of Western Australia. Na jednu z nejlepších kampaní všech dob Embrace Life to ovšem zdaleka, zdaleka nemá..