TOP virály týdne: Český virál a ti druzí

Debilní Kecy Holek

Jsme vždycky nadšení, když můžeme psát o českých virálech (a že jich je…). Ne vždy o nich bohužel můžeme nadšeně psát. Agentura ViralBrothers vzala úspěšný koncept Shit Girls Say (orginální verze má aktuálně něco okolo 14,5 milionů zhlédnutí) a adaptovala nápad do českého prostředí, v podstatě pouze s několika nápady navíc. Srovnejte sami: Shit Girls Say – Episode 1, Episode 2, Episode 3.

Kopírování a adaptování nápadů mi v zásadě možná ani tolik nevadí. Z čeho jsem ale trochu na rozpacích je propojení s klientem. Virál odkazuje na soutěžní microsite Na matuře záleží od Douwe Egberts. Soutěž spočívá v nahrávání středoškolských tabel, pro která se bude následně hlasovat. To vítězné pak získá peníze na třídní výlet. A já prostě nechápu, jak spolu souvisí tabla a debilní kecy holek. Co mi sakra uniklo?

Nicméně, když jsem si videa připravoval včera večer, počet zhlédnutí „debilních keců“ byl okolo 130 tisíc. Dnes dopoledne už je video na 333 tisících zhlédnutí a vypadá to alespoň v tomto směru na vpravdě fenomenální úspěch.

OK Go – Needing/Getting – Official Video

Kluci z kapely OK Go každopádně nezklamou snad nikdy. Minulý týden jsme se dívali na SuperBowl speciál, takže jsme tuhle libůstku vynechali, ale tohle prostě musíte vidět. Video už má 14 milionů zhlédnutí a auto, které hraje hlavní roli, celé natáčení zaplatilo.

Old Spice | Bounce

Další ujetost od Wieden + Kennedy, která už dosáhla skoro na 4 miliony zhlédnutí. Bez komentáře.

Real Men Surprise Their Dates

V uplynulém týdnu jsme slavili Valentýn a valentýnská videa se dostala i do našeho výběru. Mám pocit, že je to první virál od Dove, o kterém jsme kdy psali – a musím říct, že není vůbec špatný. Je určitě zbytečně dlouhý, zasloužil by si sestříhat a na legendární PUMA Hardchorus samozřejmě nemá ani zdaleka, ale přesto je to sympaticky originální, milé a pěkné.

Valentine’s Day Google Doodle

Valentýn si nenechal ujít ani Google se svým Google Doodle.

Moms‘ tips for baby sleep

Jsme rádi, že po dlouhé době se do našeho výběru dostalo nové video z dílny největších virálních borců historie – The Viral Factory (spoluzakladatele a kreativního ředitele Eda Robinsona jsme dokonce měli na rozhovoru u nás ve sklepě!). Nové video je pro Phillips a je ukrutně roztomilé.