Zapomeňte na „klikače“. Automatizujte vše a ihned

Velké množství firem jim vděčí za mnoho. Bez nich by nebyly tak, kde teď jsou. Ale jsou opravdu potřební i dnes? Kdo vlastně jsou?

Mluvíme o „klikáčích“, jinak řečeno lidech pracujících většinou ve velkých korporátech, kterých hlavní náplní práce je klikat. To znamená otevřít aplikaci, kliknout sem, kliknout tam, něco dopsat jinam, v dalším políčku provést rituál copy/paste, trochu poscrollovat a tenhle koktejl v završit slavnostním potvrzovacím kliknutím. Opakovat podle potřeby někdy i stokrát denně. „Klikači“ se vyskytují i v menších firmách, kde však nejsou tak nápadní, protože mají na starosti také množství jiné, na prvý pohled víc viditelné práce.

Některé firmy se „klikačů“ začaly postupně zbavovat. Jak?

Jednoduše. Zaměstnaly roboty. Firmy objevily zkratku RPA (Robotic Process Automation), která znamená automatizaci procesů prostřednictvím robotů. Nahradily tak klasické zaměstnance roboty, a to zejména při nudných, opakujících se činnostech bez přidané hodnoty. Noví virtuální zaměstnanci jsou v plném nasazení ve dne v noci, přes víkend i během svátků.

Jak takový robot funguje?

Základem je automatizační software Foxtrot RPA, který na počítači dělá přesně to, co jakýkoliv zaměstnance. Kliká, ťuká, vyplňuje údaje, dělá copy/paste, posílá e-maily, stahuje data z webů, používá různé podnikové systémy jako ERP, CRM, BI, přesouvá a upravuje soubory nebo složky.

Robot zkrátka dělá vše, co klasický zaměstnanec, a to bez přestávky, v plném nasazení se stoprocentní přesností. Navíc každý robot může dostat různé pravomoci, jeho aktivita je auditovatelná a plně pod kontrolou člověka. Foxtrot RPA splňuje ty nejpřísnější požadavky na bezpečnost a také proto mu množství amerických bank nechává zpracovávat finanční transakce v objemech milionů dolarů.

Kam všechny ty roboty posadíme?

Robot se ve větších firmách může usídlit na fyzickém nebo virtuálním serveru. Jeho domovem v menších společnostech bude také stolní počítač nebo laptop. Anebo vše naráz, podle potřeb. Výjimkou nejsou ani farmy robotů, které jako na běžícím pásu louskají jeden úkol za druhým.

Zapomeňte na UiPath nebo BluePrism

Možná fungují – jejich grafická rozhraní a procesy vytváření robotů jsou však tak komplikované, že práce s nimi je zbytečně náročná, zdlouhavá a rozumí jej jen pár lidí ve firmě.

Objevte Foxtrot RPA

Foxtrot RPA je přesným opakem. Tenhle lišák je jedničkou v intuitivním uživatelském rozhraní, díky kterému dokáže automatizovat složitý podnikový proces i fresh graduate ve zkušební době!

Robot na zkoušku

Chcete si Foxtrot RPA vyzkoušet zdarma? Tak si ho vyzkoušejte! My v RPA1.sk Vám poskytneme zkušební verzi a prvotřídní podporu.

A co s bývalými „klikači“? Připravte si řešení!

Ale rozhodně ne prvoplánové, tedy jejich propuštění. Máte na víc! Přidejte větší hodnotu do jejich každodenního pracovního života. Ať se věnují například práci se zákazníky, starostlivosti o ně, zvyšování produktivity, vymýšlení nových produktů.

Diskuze k článku