V Praze vznikla nová úniková hra s technologickými vychytávkami od STRV

Autoři v Česku stále populárnějších únikových her se předhánění, který z nich lidem nabídne poutavější příběh a zajímavější úkoly. Jen v Praze jsou na výběr desítky únikových místností. Nově otevřený escape room EscapeX se však chce od konkurence odlišit využitím moderních technologií, za kterými stojí české vývojářské studie STRV.

Hra s názvem Pragueception je inspirována filmem Počátek (Inception). Stejně jako ve filmu se účastníci stávají trénovanými agenty, zloději myšlenek a do hry vstupují po připojení k tajemnému kufříku. Celou hru řídí centrální systém. Dotykové a magnetické senzory namísto tradičních klíčů a zámků nutí hráče hledat jiné cesty, než jsou zvyklí z ostatních únikových her.

EscapeX

„Naším cílem bylo propojit filmový svět s unikátním zážitkem, který umocňují technologie. Troufám si tvrdit, že se nám podařilo vytvořit zážitek, jenž se díky technologiím značně odlišuje od běžných únikových her. Kromě technologického partnera v podobě STRV jsme spolupracovali se specialisty z filmového průmyslu, aby i zážitek ze samotného prostředí, hudby, zvukových efektů a samotných hádanek byl maximálně realistický,“ shrnuje přednosti nové hry spoluzakladatel EscapeX David Malúš.

Na Pragueception pracoval jeden z předních vývojářů STRV Jindra Doležy, který v Praze provozuje také dílnu pro nadšence do elektroniky – The Cave. Vývoj a instalace technologií zabraly na 300 hodin a celá stavba trvala takřka půl roku. Tvůrci nyní pracují na dalších dvou hrách, které vzniknou taktéž ve spolupráci s The Cave a STRV.

EscapeX1

„Ačkoliv je naší hlavní prioritou soustředit se na vývoj pro americké firmy, moc rádi jsme v případě EscapeX vyskočili z denní rutiny a pomohli technologicky zajistit tento unikátní escape room. Do čela jsme postavili Jindru, který je jedním z technicky nejschopnějších lidí v STRV,“ pochvaluje si spolupráci spoluzakladatel fa provozní ředitel STRV Lubo Smid.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak moc zelený je Facebook? Docela dost

Facebook chce do roku 2015 brát čtvrtinu spotřebované elektrické energie z obnovitelných zdrojů a do roku 2014 spustit nové datové centrum ve Švédsku, které bude poháněné pouze vodní energií. To jsou ušlechtilé cíle, ale vyvolávají otázku, jak ekologicky si největší sociální síť vede dnes. Odpovědi může nastínit zpráva o stavu za rok 2011.