V Praze vznikla nová úniková hra s technologickými vychytávkami od STRV

Autoři v Česku stále populárnějších únikových her se předhánění, který z nich lidem nabídne poutavější příběh a zajímavější úkoly. Jen v Praze jsou na výběr desítky únikových místností. Nově otevřený escape room EscapeX se však chce od konkurence odlišit využitím moderních technologií, za kterými stojí české vývojářské studie STRV.

Hra s názvem Pragueception je inspirována filmem Počátek (Inception). Stejně jako ve filmu se účastníci stávají trénovanými agenty, zloději myšlenek a do hry vstupují po připojení k tajemnému kufříku. Celou hru řídí centrální systém. Dotykové a magnetické senzory namísto tradičních klíčů a zámků nutí hráče hledat jiné cesty, než jsou zvyklí z ostatních únikových her.

EscapeX

„Naším cílem bylo propojit filmový svět s unikátním zážitkem, který umocňují technologie. Troufám si tvrdit, že se nám podařilo vytvořit zážitek, jenž se díky technologiím značně odlišuje od běžných únikových her. Kromě technologického partnera v podobě STRV jsme spolupracovali se specialisty z filmového průmyslu, aby i zážitek ze samotného prostředí, hudby, zvukových efektů a samotných hádanek byl maximálně realistický,“ shrnuje přednosti nové hry spoluzakladatel EscapeX David Malúš.

Na Pragueception pracoval jeden z předních vývojářů STRV Jindra Doležy, který v Praze provozuje také dílnu pro nadšence do elektroniky – The Cave. Vývoj a instalace technologií zabraly na 300 hodin a celá stavba trvala takřka půl roku. Tvůrci nyní pracují na dalších dvou hrách, které vzniknou taktéž ve spolupráci s The Cave a STRV.

EscapeX1

„Ačkoliv je naší hlavní prioritou soustředit se na vývoj pro americké firmy, moc rádi jsme v případě EscapeX vyskočili z denní rutiny a pomohli technologicky zajistit tento unikátní escape room. Do čela jsme postavili Jindru, který je jedním z technicky nejschopnějších lidí v STRV,“ pochvaluje si spolupráci spoluzakladatel fa provozní ředitel STRV Lubo Smid.

Total
0
Shares
Další články