Už si je nebudete plést. Avast oznámil, že kupuje AVG za 32 milliard korun

Dva slavné české antiviry dnes oznámily, že se spojí. Firmy Avast Software a AVG Technologies podepsaly dohodu, podle níž Avast provede akvizici společnosti AVG prostřednictvím odkupu všech zbývajících akcií za cenu 25 USD za akcii. Celkovou částku 31,7 miliardy korun zaplatí Avast v hotovosti.

Kombinovaný počet uživatelů produktů Avast a AVG globálně přesahuje 400 milionů.

Spojení odvěkých rivalů

“Jak mnoho z vás ví, existují dvě bezpečnostní firmy, které se často pletou: Avast a AVG. Krátce poté, co jsem před 8 roky začal pracovat jako CEO Avastu, vzpomínám na jednu svoji prezentaci k širokému auditoriu. Asi po hodině ke mně přistoupil pán a moji prezentaci chválil, že si rád poslechl něco o AVG. To byla moje první lekce o tom, jak snadno jsou firmy zaměnitelné,” vzpomíná na blogu Avastu jeho ředitel Vincent Steckler.

avastavg

Podle něj bylo snadné si obě firmy plést, protože si byly v lecčem podobné. Avast i AVG patří ke špičce v oblasti internetové bezpečnosti. Oba názvy začínají písmeny “AV”, obě byly založeny na konci 80. let v ČR, obě začaly nabízet svůj software zdarma vydobyly si významné postavení na trhu, s podobně velkým počtem uživatelů kolem 200 milionů. Jediný podstatný rozdíl je, že zatímco Avast zůstal v soukromých rukou, akcie AVG jsou obchodované na americké burze.

Avast neskrývá velká očekávání

Po letech soupeření se tedy dvě konkurenční firmy rozhodly spojit síly s ambicí vytvořit společnost, která bude mít veškeré předpoklady k triumfu i v globálním měřítku. Díky akvizici Avast získá potřebnou škálu na to, aby se stal obávaným soupeřem největších firem v oboru. Nejdůležitějším odbytištěm pro obě firmy jsou USA a tak tomu zůstane i po jejich spojení.

Avast si od transakce slibuje větší záběr, technologickou hloubku a otevření nových trhů. Spojení technologií podle něj pomůže nabídnout vyspělejší produkty i schopnost rychleji inovovat v oblastech zabezpečení mobilních zařízení a IoT.

avast_avg_logo

Total
0
Shares
Další články