Ústí nad Labem startuje svůj první hackathon, cílem je zlepšení dopravy

K chytrému městu se chce přiblížit Ústí nad Labem i díky hackathonu, který startuje dnes na půdě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně. Ústí City Hackathon, první taková akce v severočeské metropoli, se zaměří na dopravu. Hackathon startuje dnes, potrvá do neděle a zúčastní se ho 50 soutěžících.

Když se podaří vymyslet pro občany města užitečnou věc, službu či aplikaci, vynasnažíme se, aby nezůstalo jen u projektu. Umíme projekty připravit k podnikání, sehnat investora anebo najít další uplatnění,“ říká Tomáš Siviček, ředitel Inovačního centra Ústeckého kraje, které hackathon pořádá.

První ústecký hackathon proběhne v klasickém 48hodinovém formátu s tří- až pětičlennými týmy, ke konzultacím jim budou k dispozici mentoři. Jako zdrojová data budou k dispozici podrobné informace o MHD, data o průjezdu vozidel skrz určité křižovatky, s hustotou dopravy a strukturou parkovišť, nebo hluková mapa. Mimo to budou soutěžící moci využít statistická anonymizovaná data o plánování tras a vyhledávání z Mapy.cz.

Úkolem soutěžních týmů bude využít svěřená data k řešení problémů města anebo jejich vylepšení v duchu konceptu chytrého města a mobility. Odvážnější se mohou pustit do tvorby aplikací či appletů,“ dodává Tomáš Siviček.

Na vítěze čeká 20 000 Kč v hotovosti, vstup do programu BizSpark+ a služby od Azure cloud v hodnotě 120 000 USD, fast track do Laboratoře Nadace Vodafone či podnikatelského inkubátoru ICUK. Každý z účastníků také získá 100 USD volného kreditu do cloudu Microsoft Azure.

Ústí City Hackathon probíhá od 2. do 4. června na FSE UJEP. Společně s Inovačním centrem Ústeckého kraje ho pořádá Univerzita Jana Evangelisty Purkyně a pražský NODE5. Další hackathon plánují pořadatelé na podzim.

Inovační centrum Ústeckého kraje funguje rok a půl, založily ho společně Ústecký kraj, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně a místní Krajská hospodářská komora. ICUK pořádá festival start-upů FestUp, nabízí inkubační a akcelerační programy na podporu podnikání, a spolu s Ústeckým krajem spravuje dotační program na podporu spolupráce firem a výzkumných organizací Inovační vouchery.

Total
0
Shares
Další články