Strašidelný robotický vlk chrání japonské pole před divokými kanci. Stojí 100 tisíc korun

Psovití roboti jsou zjevně v kurzu. Připomeňme robotického psa SpotMini od Boston Dynamics a jeden opravdu zajímavý kousek se usídlil také v Japonsku. Jde o robotizovaného strašáka, který má svým vzhledem a vydávanými zvuky chránit pole lokálních farmářů. Při několikaměsíčním testování se osvědčil natolik, že jde do sériové výroby.

Robot nazvaný jako „Super Monster Wolf“ – což opravdu sedí – má na výšku půl metru, je dlouhý 65 centimetrů a jeho tělo pokrývá realisticky vypadající srst. Tvář doplňují obrovské bílé zuby a také blikající červené oči. Ty se rozblikají při detekci narušitele okolí a zároveň začne robot vydávat různé zvuky. V zásobě jich má osmnáct, včetně výstřelů, vytí nebo lidského hlasu.

Vlci se vracejí jako roboti

Jak informuje BBC, tento strašidelně vypadající robot byl vytvořen, aby udržel divoké kance (kteří mimochodem byli první uživatelé sítě 5G) mimo pole, na nichž se pěstuje rýže nebo kaštanové plodiny. A podle testování je vysoce účinný. Robotický strašák dokáže udržet narušitele mimo pole v rádiusu jednoho kilometru, což je mnohem efektivnější než budování elektrického plotu.

Robot nyní po úspěšné testování směřuje do sériové výroby. Cena jednoho kusu se má pohyboval v přepočtu kolem 100 tisíc korun (přes půl milionu japonských jenů). Komu by se cena zdála příliš vysoká, může si robota pronajímat.

Jak si všímá magazín Motherboard, využití robotického vlka v Japonsku je poněkud ironické. Tamní vláda totiž ještě v 18. století vyhlásila (normálním) vlkům válku a za přinesení zabitého zvířete nabízela odměnu. To koncem stejného století vedlo k jejich vyhynutí. Teď se musejí vracet v elektronické podobě.

Total
15
Shares
Další články