Startup weekend oslavil desáté jubileum: Vítězem se stal Ench App, aplikace propojující influencery na sociálních sítích

Startup Weekend je akce, která se z USA rozšířila po celém světě. Pomáhá lidem během 54 hodin osvojit dovednosti pro budování digitálních produktů, navázat přátelství a nechat se inspirovat nápady ostatních. Po těchto dovednostech je velká poptávka, jak dokazuje výzkum společnosti LMC, která provozuje největší pracovní portál v ČR a momentálně chybí 15 000 jen u nás.

Jubilejní desátý ročník proběhl o víkendu 1.-3.3., podruhé v prostorách coworkingu HubHub. Tento ročník byl bohatý na skvělé nápady a pestrost účastníků. Organizátoři napočítali 21 národností a účastníci vážili cestu z měst jako třeba Londýn, Madrid, Frankfurt, Berlín, Vídeň či Moskva.

“Je krásné vidět, že každý rok úroveň roste. Letošní byl pro nás výjimečný počtem účastníků, kteří vážili cestu z jiných zemí a bereme to jako odměnu za dlouholetou práci, kterou odvádíme. Velký důraz klademe na výběr mentorů a letos se nám podařilo zlákat designérku z londýnského Facebooku, která účastníky provedla, jak přistupovat k prototypování svých nápadů – prezentace, uvádí jeden z organizátorů Martin Andrle.

První místo – Ench App

Vítězný projekt Ench App přináší platformu, která nabízí uživatelům sociálních médií vzájemně zvýšit svůj vliv díky spolupráci. Vytváří přidanou hodnotu pro lidi, kteří si vydělávají zveřejňováním reklamy na internetu a snaží se tím pádem co nejvíce zvýšit počet zobrazení. Platforma by měla umožnit vyhledání nejvhodnějších spolupracovníků na základě obsahu jejich publikací nebo tzv. „hashtagů“ a také vyhodnocování úspěchu kolaborace.

Kvalita prezentace byla tak vysoká, že panel neměl ze začátku žádné dotazy. Kromě toho, že byli schopni během víkendu vytvořit i funkční landing page, tak také nanečisto platformu vyzkoušeli a zvýšili díky jedné spolupráci sledovanost uživatele o 5%.

Druhé místo – Parade

Druhé místo si odnáší mobilní aplikace Parade, která se inspirovala zahraničním modelem pro přeprodej značkových tenisek – sneakers. V České Republice existují pouze kamenné obchody, které mají vysokou marži nebo skupiny na sociálních sítích, kde ale jako kupující nemáte záruku kvality. Lze kupovat přímo ze zahraničí nicméně cena za dopravu je velmi vysoká.

Cílem Parade je tento problém vyřešit díky propojení prodávajících a kupujících přímo v aplikaci a než se zboží pošle kupujícímu, tým Parade by ověřil jeho kvalitu. Aplikace má dobrou zpětnou vazbu a tím, že v Česku není nic obdobného, má jedinečnou šanci se na trhu prosadit.

Třetí místo – Leadport

Třetí místo náleží Leadportu, který se chlubí chrome rozšířením pro obchoďáky. Tento šikovný nástroj je pro všechny, kteří nechtějí trávit čas administrativní činností jako například přidávání dat do CRM. Jedním klikem tedy nahraje data z LinkedInu přímo do vašeho CRM. Ušetříte tím alespoň hodinu času každý den.

Přes víkend byl tým schopen toto rozšíření nejen vymyslet, ale také vyrobit funkční prototyp. Leadport je v tuto chvíli v testovací fázi. Mají nakročeno ke spolupráci s různými CRM systémy jako je například Salesflare.

Za zmínku stojí také další projekty, například Social Readers, kteří by propojili čtenáře se stejným zájmem, dále také Flou, kde si můžete za poplatek vyzkoušet na jeden den jinou profesi a v neposlední řadě GenBridge, která by ráda spojila osamělost starší generace s nedostatkem času rodičů, kteří se chtějí věnovat dětem. Podívejte se na seznam všech projektů, jejich prezentace a video záznam.

Startup Weekend je dobrovolnická akce, která má za cíl umožňovat lidem vstupovat do technologických projektů či je samotné vytvářet. Organizátoři hledají různé cestičky jak pomoci lidem s adopcí technologií a prozkoumáním podnikání, proto posledním počinem je akcelerační program – Startování, který je otevřený do 15.3., kde spojili síly s organizacemi Soutěž a podnikej a středoškolák roku. Cílem tohoto projektu je primárně studentům předat znalosti v oblasti podnikání a vybrali si k tomu tři předdefinované ekologické výzvy.

Díky podpoře PwC, Googlu a CzechInvestu si můžete Startupweekend vyzkoušet v dalších městech – Olomouc, Ostrava a Plzeň. Nejbližší se bude konat v třetím květnovém víkendu v Olomouci.

Total
33
Shares
Další články