Skupina Cleverlance loni přesáhla miliardu v obratech, provozní zisk byl 68 milionů

Konsolidovaný obrat české technologické společnosti Cleverlance v roce 2018 přesáhl miliardu korun. Rok 2018 se tak stal dosud vůbec nejúspěšnějším v historii společnosti. Jedním z nejvýznamnějších momentů se na přelomu roku stalo i stěhování společnosti do zcela nových kanceláří na pražské Palmovce a v brněnské Slatině. 

Skupina Cleverlance dosáhla v roce 2018 konsolidovaného obratu 1,1 mld. korun a její provozní zisk činil 67,9 milionů. V roce 2017 byl obrat 951 milionů a zisk tvořil 42,5 milionu korun. Pražská i brněnská pobočka se navíc na konci roku 2018 přesunula do nových prostor. V Praze do Open Parku III na Palmovce, v Brně do kanceláří ve Slatině.

Vývoj obratu Cleverlance Group

V roce 2018 si Cleverlance připsala do svého portfolia několik výrazných zakázek pro přední evropské klienty. Mezi největší zákazníky Cleverlance patřily v roce 2018 Komerční banka, O2, Všeobecná úverová banka, Banka Creditas, ČSOB, Škoda Auto, T-Mobile a celá skupina Deutsche Telekom, Vodafone, Moneta Money Bank, Slovenská sporiteľňa a další významné společnosti v oblasti financí, telekomunikací, obchodu a výroby.

Bankovní trh začala v roce 2018 měnit nová evropská směrnice PSD2. Během roku 2018 se tedy Cleverlance zaměřila na další rozvoj multikanálových bankovních systémů včetně pobočkových aplikací, internetových a mobilních bankovnictví, úvěrových bankovních systémů, nebo zákaznických a billingových systémů pro mobilní operátory. Nejznámější multibankovní aplikací, kterou Cleverlance vytvořila, byl Richee pro banku Creditas. Společnost pracovala i na systému pro tvorbu zákaznických nabídek mobilních operátorů, systému pro koordinaci výrobního personálu a provedla mezinárodní rollout systému pro řízení servisních techniků telekomunikačního operátora.

Důležitým okamžikem se pro Cleverlance začátkem letošního roku stal i vstup investiční skupiny Karla Komárka KKCG do společností Cleverlance Enterprise Solutions (CES) a AEC ve kterých nyní drží majoritní podíl. V CES se jedná o 70 % v AEC o 55 %.

Total
17
Shares
Další články