Série hackathonů od Rockaway proběhne i letos, tentokrát na platformě Azure

Také letos uspořádá skupina Rockaway sérii tří velkých hackathonů, tentokrát ve spolupráci s Microsoftem na jeho platformě Azure. Akce opět proběhnou v Praze, Ostravě a Brně, opět v tamních prostorách coworkingů Impact Hub. Vývojáři dostanou 24 hodin na přípravu řešení problémů z oblastí e-commerce, fintech nebo třeba veřejné dopravy a ti nejlepší budou odměněni.

Když chcete vytvářet globální aplikace a rychle je škálovat, máte v současné době pouze dvě možnosti: zaprvé cloudovou službu Amazon Web Services, na níž se zaměřila série hackathonů skupiny Rockaway loni (a v naší reportáži si můžete přečíst, jak to vypadalo). Druhou možností je Microsoft Azure, kterému se budou věnovat hackathony letošní.

Loni se zapojilo přes 100 vývojářů, kteří dohromady vyvinuli přes 20 funkčních aplikací. Viktor Kustein, který v Rockaway zodpovídá za HR 2.0, krotí obavy, že by hlavním cílem silné skupiny bylo přetahovat vývojáře do svých firem. „Hackathony pořádáme hlavně proto, že podobné vzdělávací akce posunují dopředu všechny vývojáře v Česku, a věříme, že časem z toho budou prosperovat všichni,“ říká Kustein.

rockaway_aws_hackathon_prague_ (4)
Viktor Kustein z Rockaway na snímku z loňské série AWS hackathonů

Opět ve třech městech, tentokrát s Microsoftem

„Připravujeme celou řadu zajímavých zadání. Rozhodně se opět pustíme do témat, která dokonale známe, a problémů, které jsme už sami řešili – tedy do oblastí e-commerce, fintech a veřejné dopravy. K tomu ale přidáme i několik problémů, se kterými se museli vypořádat naši partneři – experti z Microsoftu i z jiných firem,“ řiká Viktor Kustein.

Oproti loňsku, kdy se pracovalo na AWS, si letos účastníci vyzkouší práci v prostředí Microsoft Azure. „Každý účastník dostane k dispozici kredit 100 dolarů do služby Microsoft Azure, aby mohl naplno využít vše, co nabízí – od datových analýz přes virtuální stroje až po správu IoT zařízení. Přičemž nezáleží na tom, jaký programovací jazyk použije,“ dodává Milan Hrabovský z Microsoftu.

Týmy o čtyřech až šesti lidech dostanou na přípravu nejlepšího řešení čas 24 hodin. Vývojářům budou k ruce mentoři z portfolia Rockaway, ze startupů i od Microsoftu. Na nejlepší týmy samozřejmě čekají hodnotné ceny,“ láká Kustein.

rockaway_aws_hackathon_prague_ (5)
Vítězný tým AWS Rulez z loňského pražského hackathonu. V případě letošní účasti by se zřejmě musel přejmenovat.

Všechno podstatné zazní na Kick-offu v Rockaway

Sérii hackathonů odstartuje Kick-Off Meeting 5. října v 19 hodin přímo v kancelářích Rockaway na Kavčích horách. „Chceme účastníky co nejlépe připravit na vše, co je během víkendu čeká. Společně si projdeme výhody a úskalí technologií, se kterými chceme pracovat, a představíme detaily jednotlivých problémů, které budeme na hackathonech řešit,“ říká Tomáš Strejček z E-commerce Holdingu a jeden z mentorů. 

Tři Rockaway Azure hackathony proběhnou během podzimu, konkrétně v Praze 14. a 15. října, v Ostravě 11. a 12. listopadu a sérii zakončí Brno 2. a 3. prosince. Všechny tři akce budou hostit místní Impact Huby. Symbolický registrační poplatek je 200 korun, více informací najdete na webu hackathon.rockawaycapital.com.

Total
0
Shares
Další články