Samsung uvedl luxusní notebooky, v ČR se jich bohužel zatím nedočkáme

Samsung představil hned tři modely výkonných mobilních počítačů: Galaxy BookGalaxy Book Pro a Galaxy Book Pro 360. Jsou našlapané, jsou stylové… a na českém a slovenském trhu zatím do prodeje nepůjdou.

Galaxy Book

Mobilní počítač Galaxy Book je tenký, luxusně provedený a nabitý nejnovějšími technologiemi. Samsung Galaxy Book je vybaven procesorem Intel Core 11. generace s grafikou Intel Iris Xe, což dohromady znamená rychlost a solidní grafické schopnosti. Za zmínku stojí i 2 porty USB C, 2 porty USB 3.2, 1x HDMI, 1x Micro SD, 1x HP a bezpečnostní port.

Přístroj je tenoučký (15,4 mm) a lehký (1,59 kg), což je u mobilního zařízení samozřejmost. Zároveň mu ovšem hliníkové tělo dodává značnou odolnost. Luxusní povrchová úprava je k dispozici ve dvou barevných variantách, modré (Mystic Blue) a stříbrné (Mystic Silver). Displej má tenký rámeček (jen 5,4 mm), což oceníte při hraní, sledování filmů i brouzdání internetem. 

V poslední době se stírají hranice mezi domovem, kanceláří a pobytem venku – pracovat se dá všude. To klade velké nároky na pracovní nástroje – počítač potřebuje kvalitní kameru a rychlé připojení kvůli videokonferencím a také pořádně silnou baterii. Samsung Galaxy Book nabízí kapacitu 54 Wh, takže mu šťáva nedojde opravdu dlouho – a když se tak stane, je k dispozici dobíjecí adaptér s 65 W pro USB-C. Tím lze ostatně dobíjet celý ekosystém Galaxy.

Galaxy Book Pro a Galaxy Book Pro 360

Mobilní počítače nové generace Galaxy Book Pro a Galaxy Book Pro 360  se hodí pro práci, zábavu i kreativní činnost – mezi jejich největší přednosti patří AMOLED displej, podpora 5G či tenké a lehké provedení. Navíc jsou součástí ekosystému Galaxy, v němž přístroje různých typů bez problémů komunikují a spolupracují, takže si nové mobilní počítače budou od začátku rozumět s celou řadou dalších zařízení, včetně systémů pro internet věcí. Při vývoji Samsung vsadil na otevřenou spolupráci s dalšími špičkami oboru, například s firmami Intel nebo Microsoft, a výsledkem je úplně nový přístup k mobilním systémům, v nichž bez jakýchkoli zádrhelů komunikují počítače a chytré telefony s různými operační systémy.

Přepracovaná klávesnice Pro Keyboard s nůžkovým mechanismem umožňuje rychlé, a přitom pohodlné psaní díky slušnému zdvihu 1 mm a tichému chodu. Kromě ní slouží k ovládání touchpad s multidotykovým ovládáním. Potěší i software Quick Search umožňující rychlé prohledávání dokumentů podle klíčových slov. 

V programu Studio mode lze vytvářet virtuální prostředí pro videokonference, takže se nemusíte starat o to, co máte reálně kolem sebe. Kvalitě videohovorů pomáhá i inteligentní tlumení hluku neboli Intelligent Noise Cancelling, díky němuž nejsou slyšet ruchy z vašeho mikrofonu. Hráče potěší funkce Screen Recorder a Samsung Studio Plus, umožňující natáčet vlastní herní výkony i s hlasovým komentářem a pak výsledná videa jednoduchými nástroji vylepšovat.  

S modelem Galaxy Book Pro 360 získáte i dotykové pero S Pen přímo v základním balení. Hodí se pro poznámky během důležitých schůzek nebo při výuce, případně ke kreativním činnostem. Milovníci kreslení a malování ocení aplikaci Clip Studio Paint se speciálními typy štětce, téměř k nerozeznání od reálného zážitku. V programu PENUP lze zase z kreseb vytvářet časosběrné záběry a přidávat další efekty.

S komunikací s jinými zařízeními Galaxy nemají počítače řady Galaxy Book Pro žádné problémy. Systém druhého displeje umožňuje rozšířit stávající plochu či okno na tabletu Galaxy Tab, případně ji zobrazit na obou zařízeních současně. Díky aplikacím Link to Windows a Microsoft Your Phone lze na displeji počítače zobrazit příchozí hovory, zprávy a notifikace, fotografie nebo až pět aplikací z telefonu najednou.

Přístroje řady Galaxy jsou v rámci ekosystému propojené ještě těsněji než dřív. Díky standardu Easy Bluetooth se sluchátka Galaxy Buds připojí ke Galaxy Book Pro automaticky a okamžitě, není zapotřebí žádné nastavení. Systém Galaxy Book Smart Switch rychle přenese oblíbené fotografie, filmy, soubory, aplikace, a dokonce i nastavení ze stávajícího počítače s Windows do Galaxy Book Pro, takže nemusíte nic dlouze migrovat a hned můžete začít s prací či zábavou. Díky systému Quick Share můžete s kamarády nebo kolegy sdílet prakticky libovolný obsah, stačí pár kliknutí. K přenosu souborů mezi Galaxy Book a chytrým telefonem Galaxy stačí obyčejné přetažení. A automatická synchronizace Samsung Notes znamená, že si můžete udělat jakoukoli poznámku na libovolném zařízení Galaxy a pak si ji na jiném kdykoli přečíst. 

Kromě toho počítače Galaxy Book Pro fungují jako centrum chytré domácnosti díky integrovanému systému SmartThings. Když na Galaxy Book Pro otevřeme aplikaci SmartThings, můžeme s ním rozsvítit nebo zhasnout světla, nastavit teplotu nebo i zapnout kuchyňské spotřebičem, vše z pohodlí gauče. Aplikace SmartThings Find zase umožňuje přes Bluetooth snadno najít libovolný chytrý telefon, tablet nebo nositelné zařízení Galaxy, takže už se nemusíte bát ztráty. Díky zapojení do ekosystému Galaxy zkrátka počítače řady Galaxy Book Pro slouží jako centrální článek propojující celou řadu zařízení v digitálním světě. 

O uvedení zařízení Galaxy Book, Galaxy Book Pro a Galaxy Book Pro 360 na český a slovenský trh se zatím neuvažuje, bohužel.


Zdroj: Samsung


Total
1
Shares
Další články