Revolut spouští slíbené obchodování s akciemi. Nakupovat bude možné třeba i za jediný dolar

Revolut dnes oficiálně spouští v Evropě službu pro obchodování s akciemi. Nejdřív se k ní dostanou někteří zákazníci s kartou Metal, v příštích týdnech i ti s účty Standard a Premium. Minimum pro prováděné investice přitom neexistuje, takže nakupovat bude možné třeba i za jeden dolar.

“Investování na akciovém trhu bylo pro běžné lidi nedostupné příliš dlouho, což vedlo k reálným problémům pro ty, kteří hledali způsob, jak maximálně zhodnotit své úspory,“ říká Nik Storonsky, zakladatel a CEO společnosti. Revolut si tak představuje, že otevírá a demystifikuje “notoricky uzavřený, drahý a složitý trh s akciemi pro zcela nové publikum”.

Jakmile bude služba k dispozici, budou moci zákazníci s kartou Metal provádět měsíčně zdarma až 100 okamžitých obchodů s více než 300 akciemi kótovanými na Newyorské burze cenných papírů a na burze NASDAQ, přičemž jim budou k dispozici aktualizace cen v reálném čase a tržní statistiky. Průběžně má počet nabízených akcií růst.

Zákazníci s účtem Standard budou omezeni na tři obchody za měsíc zdarma, ti s účtem Premium budou moci měsíčně provést až osm bezplatných obchodů. Za obchody nad rámec měsíčního limitu budou platit 1 £ za obchod a roční poplatkem 0,01 %.

„Pro naši nabídku bezplatného obchodování je to jen začátek, neboť v blízké budoucnosti chystáme zpřístupnit různé trhy a investiční produkty,“ dodává Storonsky. Mezi plánované funkce patří přístup na britské a evropské burzy cenných papírů, přístup k fondům obchodovaným na burze (ETF) a možnost investovat prostřednictvím akcií a podílů ISA. Postupně se mají služby dostat i k uživatelům mimo Evropský hospodářský prostor (EHP).

Revolut má víc než šest milionů zákazníků ve Velké Británii a Evropě. Jen v Česku to bylo v dubnu 65 tisíc, přitom jejich počet rychle roste. V tuzemsku se služba podle společnosti NimbleFins stala nejpopulárnější aplikací pro převod peněz.

Total
8
Shares
Další články
Mark Startup School, Zdroj: Flickr.com, Robert Scoble
Přečtěte si více

Inspirujte se: 7 věcí, které můžete beztrestně ukrást od konkurence. Včetně informací o fanoušcích

Základ řady startupů stojí na nápadech, které jejich tvůrci viděli někde jinde. Napadlo vás ale inspirovat se i konkurenčními postupy, demografií jejich online zákazníků nebo dokonce cizími požadavky v zákaznické podpoře? Je to výhodné: ukradněte přání uživatelů a získejte je na svou stranu – jednoduše, beztrestně a rychle. Přinášíme sedm rychlých typů, jak na to.