Rekola spustí další sezonu 21. března. Jezdit budou v sedmi městech, nově i s vlastními elektrokoly

Největší česká bikesharingová společnost Rekola spustí letos již sedmou sezónu. Od 21. března se růžová kola začnou opět objevovat v ulicích Prahy, Brna, Českých Budějovic a Olomouce. Kola se letos vrátí i do Liberce a Frýdku-Místku, kde společnost vyhrála výběrová řízení na zprostředkovatele sdílení jízdních kol. Provoz v těchto městech bude spuštěn 1. dubna.

Rekola budou nadále působit i v Ostravě, kde spustí provoz také německá společnost Nextbike. „Domluvili jsme se s vedením města, že zůstaneme. Ostravští k Rekolům hodně přivykli a Rekola zase k Ostravě. To, kdy provoz spustíme, s jakými partnery a za jakých podmínek, ještě ladíme,“ komentuje rozhodnutí Lubomír Fridrich, koordinátor ostravských a frýdecko-místeckých Rekol. Další města jsou v jednání.

Rekola mají pro letošní sezónu připravenou velkou novinku. „V průběhu jara se v Praze rozjedou naše vlastní elektroREkola. Našli jsme skvělého partnera – innogy, dodavatele energií, který nám náš sen pomůže splnit. Podrobnosti o spolupráci, ceník i to, kde budou moci uživatelé elektroREkola parkovat, včas prozradíme,“ říká Vítek Ježek, zakladatel a ředitel firmy Rekola Bikesharing.

Rekola chtějí nabídnout Pražanům novou možnost, jak cestovat po městě. „Městská mobilita je téma, kterým se v Rekolech zabýváme již nějaký čas. Proto jsme ostatně v loňském roce spustili vedle kol i sdílené koloběžky a skateboardy. Posunutí k elektromobilitě, vnímám jako logický krok, i vzhledem k celosvětovému trendu,“ dodává Ježek.

Rekola získávají každý rok na větší popularitě. Do služby se registrovalo přes 180 000 uživatelů všech věkových kategorií. V roce 2018 bylo uskutečněno 762 000 jízd, což je čtyřikrát více než v předešlém roce. V návaznosti na úspěšnou expanzi po České republice spustila Rekola provoz také v zahraničí. Se svým systémem sdílených kol vstoupila do Finska. Další zahraniční města plánuje přidat i letos.

Total
1
Shares
Další články