Reflex Capital Ondřeje Fryce investoval dalších 10 milionů do Shopsys Framework

Lukáš Havlásek a Petr Svoboda

Shopsys Framework, škálovatelný open source systém pro stavbu velkých e-shopů, získává další investici ve výši 10 milionů korun od fondu Reflex Capital Ondřeje Fryce.

Předprogramovaný open source systém Shopsys Framework nabízí řešení pro tvorbu velkých e-shopů, které firmám a agenturám ušetří tisíce hodin programování. Staví na zkušenostech a zázemí agentury Shopsys, která od roku 2003 vyvinula přes 800 e-shopů, v součtu generujících obrat přes 8 miliard korun.

Ačkoli Shopsys Framework dosud fungoval pouze v beta verzi, již jej používá více než 20 e-shopů. Mezi nimi například e-shopy s vlastními in-house týmy, jako české knihy.cz nebo německý e-shop s elektronikou eleka.de.

CEO Petr Svoboda (vpravo) a co-CEO Lukáš Havlásek (vlevo)

„Jsme připraveni s naším systémem Shopsys Framework, který slouží k vývoji velkých e-shopů, vstoupit do veřejné verze a rozšířit ho po celém světě. Potenciální zákazníci tráví zbytečně roky programováním toho, co jsme jim schopni dodat zdarma a ušetřit jim tak čas i peníze. Už nemusí zbytečně začínat od nuly,“ říká zakladatel Shopsysu Petr Svoboda.

Reflex Capital do firmy investoval poprvé v prosinci 2016 částku 7,5 milionů (dalších 7,5 milionu tehdy firma získala od Incomming Ventures). Novou investici ve výši 10 milionů korun za 5% podíl využije Shopsys na rozvoj a globální expanzi Shopsys Framework. Většinovým vlastníkem je nadále zakladatel Shopsysu Petr Svoboda a mezi management a zaměstnance je pak rozděleno 15 procent společnosti.

„Rozhodli jsme se opět investovat do projektu, který ukázal, že dokáže využít svůj obrovský potenciál pro mezinárodní expanzi. Petr Svoboda je špičkový podnikatel, který jde příkladem svému týmu a je inspirací pro ostatní. Je nám ctí,“ dodává k investici Ondřej Fryc, zakladatel fondu rizikového kapitálu Reflex Capital.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Top virály týdne: Polonahý Beckham a šílenci z Old Spice, GoDaddy i Taxíku

Ozvěny Super Bowlu nám vydají na obsah ještě asi na pár týdnů. Kromě bizarních spotů na Old Spice a GoDaddy, nebo zábavného Samsungu, se objevují ale i věci mimo Super Bowl. Jako třeba polonahý David Beckham, kterého si pro H&M odrežíroval Guy Ritchie. Pozadu nezaostává ani český Youtube - tentokrát s povedeným dílem veřejnoprávního Taxíku.
Přečtěte si více

Top virály týdne: Zadar, bulvy, Harlem Shake a nástupce Evy a Vaška!

Tenhle týden online prostoru ve videu naprosto dominuje meme Harlem Shake. Jak už tomu bývá u dobrých memů zvykem, jedná se o naprostou šílenost, která na sebe navalila už více než 12 tisíc variací. A všechny jsou samozřejmě podobně kvalitní. V reklamní části pak nechybí tančící a zpívající batolata, trolling od Volkswagenu, výborný stres test na letišti, nebo další výpravná "reklama" od DC Shoes. Enjoy!