Polovina krypto startupů zemře do 4 měsíců od ukončení ICO

Prvotní nabídky tokenů (ICO – initial coin offering) ve startupovém světě získávají na popularitě, zejména díky potenciálu změnit způsob jakým firmy hledají prostředky na svůj rozvoj. Podnikatelům nabízejí víc kontroly a investorům větší likviditu.

Pomocí ICO se během loňského roku vysbíralo přibližně 3,9 miliardy dolarů, letos již více než 11,9 miliardy (avšak už více než 800 různých kryptoměn je úplně bezcenných). Výzkum Boston College přitom ukazuje, že přibližně 56 procent krypto startupů zemře do čtyř měsíců od ukončení prodeje vlastních tokenů.

Z celkových 2390 různých ICO (od ledna 2017 do loňského května) po celém světě přežilo déle jen 120 dní jen 44 procent startupů. I tak se však dá na tokenech různých startupů vydělat.

Jak pro portál Bloomberg uvedl jeden z autorů studie a asistující profesor Leonard Kostovetsky, nakoupit tokeny během ICO a prodat je během prvního dne po ukončení je ta nejbezpečnější investiční strategie.

„Zjistili jsme, že pokud je držíte více než tři měsíce, maximálně pak šest měsíců, [tokeny] nebudou překonávat jiné kryptoměny. Největší výnosy jsou ve skutečnosti v prvním měsíci,“ řekl Kostovetsky.

Počet ICO podle zemí. Zdroj: Boston College

Mnoho individuálních investorů se však ICO účastnit nemůže, proto by pravděpodobně měli (v zájmu o co největší zisk) všichni investoři prodat jejich tokeny během prvních šesti měsíců.

„Naše studie dokazuje, že investoři jsou v ICO bohatě kompenzováni za investování v nové, neověřené platformě přes neregulované nabídky. To naznačuje, že podvody, i když je jich hodně, nejsou v smyslu ukradeného kapitálu tak důležité, protože investoři jsou dostatečně chytří, aby je odhalili,“ zní další ze závěrů.

Total
1
Shares
Další články