Pojďte si zkusit programovat zdravotní aplikace: Healthcathon se chystá do JIC

Zdravotnictví prochází každoročně obrovskými inovacemi a není proto divu, že i zdravotnické aplikace mají velký potenciál. Druhý dubnový víkend proto proběhne v brněnském JIC hackathon zaměřený na zdraví, IoT, strojové učení i telemedicínu. Pro vývojáře budou k dispozici zkušení mentoři z Microsoftu, MSD a Y softu.

První ročník Healthcathonu, jak je zdravotnický hackathon nazván, proběhne 8. a 9. dubna v Jihomoravském informačním centru. Jeho cílem je dostat do povědomí důležitost zdravého životního stylu, a to hlavně u mladých lidí. Právě u nich v posledních pár letech rychle narůstá zájem o eHealth.

Věříme, že lidé se budou zajímat o své zdraví stále více. Nyní je jedinečná příležitost vytvořit nové nástroje a služby, které pomohou lidem nejen s léčbou a prevencí, ale především žít zdravěji, říká šéf startupu pillmo a pořadatel Healthcathonu Jiří Ettler.

healthcathon_2016

Pro účastníky je připraven tým mentorů, který pomůže s realizací jejich nápadu. Mezi nimi budou experti na IoT, strojové učení i programování. Jako vodítko slouží vypsané základní oblasti, které se vzájemně prolínají. Jednotlivé pracovní skupiny se tak mohou zaměřit na některé z těchto témat:

  • IoT: senzory, měření, náramky, notifikace
  • Telemedicína: objednávání online, virtuální ústředna PBX, propojení na lékaře / nemocnice
  • Smart medication: notifikace k dávkování, strojové učení a AI, predikce, doporučení, přehled

„Počítáme, že akce se zúčastní nejen programátoři, ale i lidé, kteří dělají UX, grafiku, či pouze mají dobré nápady,“ říká spolupořadatel akce Albert Uchytil z Flowupu, což je společnost, která vznikla právě na jednom z brněnských hackathonů.

Ověřit své dovednosti bude mít pět desítek lidí. Přihlášky probíhají přes Eventbrite, vstup stojí 150 Kč a zahrnuje občerstvení po celou dobu akce i poukaz ve výši 100 dolarů na služby Microsoft Azure. A speciální akce pro naše čtenáře: prvních 10 lidí, kteří se přihlásí s heslem TYINTERNETY10, má vstup zcela zdarma.

Total
0
Shares
Další články