Podívejte se na 10 nejlepších aplikací, které se dostaly do finále AppParade 31

Zásadní akce pro českou mobilní vývojářskou scénu se odehraje už za pár dní a jejím ústředním tématem bude geolokace. Jakou českou aplikaci v této kategorii určí odborná porota napříč obory a také diváci jako tu nejlepší?

Po roce zažije přehlídka a soutěž mobilních aplikací AppParade svou obnovenou premiéru a nadcházející jedenatřicáté vydání už zná 10 finálových appek, které budou soupeřit o přízeň diváků v sále a uznání odborné poroty. Do únorové AppParade se přihlásilo víc než 30 výtvorů a vybrat deset postupujících tedy nebylo nic jednoduchého. Ve finálovém večeru se spolu nakonec utkají:

  • Autovraky – appka poukazující na problematiku neodtažených vraků
  • Fuzee – plánovač tras kombinující veškeré dostupné možnosti přepravy vč. sdílené dopravy
  • Gastromapa Lukáše Hejlíka – každodenní tip na restauraci
  • Gisella – geografický informační systém pro správu mapových objektů
  • LowCost Race – aplikace pro závod po Evropě s minimem financí
  • Meetpoint – alternativní aplikace pro setkávání fanoušků zdravého životního stylu
  • Na Ovoce – komunitní aplikace mapující volně rostoucí ovocné stromy
  • Naviterier – speciální navigace pro nevidomé
  • Opavská staletí VR – interaktivní průvodce s dobovými reáliemi
  • SmartGuide – interaktivní průvodcovská aplikace

„Mě osobně překvapily samotné nápady přihlášených projektů a líbí se mi, že česká vývojářská scéna reflektuje společenské problémy a pomáhá je řešit. Je skvělé, že několik projektů geolokaci využívá opravdu netradičním způsobem. Máme se během finálového večera na co těšit,“ říká Vratislav Zima, CEO vývojářského studia SYNETECH, které přehlídku a soutěž aplikací AppParade organizuje.

Vybírání nejlepší geolokační appky bude mít 25. února ve Vnitroblocku dvě složky. Prezentaci díla vývojářů ocení svými hlasy diváci v sále, přičemž na jednoho z nich čeká za odměnu nový chytrý telefon, nápad a technickou stránku věci pak posoudí odborná porota, která se skládá z opravdu zvučných jmen české digitální scény.

Hodnotit aplikace bude jedna z nejzajímavějších českých digitálních žen Dita Přikrylová, několikanásobný vítěz AppParade a tvůrce ikonické hry Beat Saber Ján Ilavský, certifikovaný Apple trenér Petr Mára, Michal Ciffra z investiční společnosti Grouport posoudí byznysový potenciál projektu a pětičlennou odbornou porotu uzavře zmiňovaný Vratislav Zima.

AppParade už dávno ale není jen přehlídkou a soutěží. Jedná se také o důležitou akci pro všechny, kteří se na tuzemské scéně pohybují kolem mobilního developmentu – od vývojářů po lidi z marketingu, kteří zde mohou navázat nové kontakty a poslechnout si zajímavé hosty. Proto i letos na diváky čeká doprovodný program, který se bude týkat především (avšak nejen) geolokace, kterou si jako nosnou linku večera vybrali sami vývojáři. Na toto téma vystoupí experti z Blueberry, a tak se návštěvníci rozhodně mají na co těšit.

Nenechte si tedy nadcházející 31. AppParade ujít. Již 25. února (v 19:30) se tato tradiční akce, nyní ale v novém kabátě, odehraje v hale Uprostřed ve Vnitroblocku. Více podrobností naleznete na webu.

Total
22
Shares
Další články