Patria připravuje aplikaci Indigo, svět investic chce přinést co nejširší společnosti

Drobným a začínajícím investorům bude sloužit nová mobilní a webová aplikace Indigo. Ve spolupráci s inovačním studiem Pixelmate ji vyvíjí Patria Finance, obchodník s cennými papíry a člen skupiny ČSOB. Cílem aplikace je rozšířit svět investic do co nejširší společnosti. Hotová by měla být na konci léta 2019.

Díky Indigu si bude moct podle svých tvůrců s investicemi poradit kdokoli. Začátečníkům nabídne přívětivé rozhraní, časově zaneprázdnění lidé zase budou moct svěřit svůj investiční majetek algoritmu, který za ně bude vývoj trhů sledovat a spravovat ho podle aktuální tržní situace.Minimální počáteční vklad bude sto korun. Jak moc je uživatel ochotný riskovat aplikace zjistí pomocí jednoduchých otázek ze života.

„Máme radost, že tímto projektem startujeme v České republice éru opravdu jednoduchého a srozumitelného investování bez kompromisů. Naše aplikace umožní investovat i těm, kdo se o investování doposud nezajímali, protože se jim zdálo příliš složité, nebo si mysleli, že začít investovat nutně znamená mít na účtu statisíce,” říká Michal Dudek, business architekt Patria Finance.

K tvorbě aplikace Indigo Patria přizvala studio Pixelmate. To pomáhalo s ideou celého projektu a nyní se podílí na tvorbě jeho designu, programování i testování. „Jsme hrdí, že se můžeme podílet na projektu, který má ohromnou šanci udělat revoluci v investování a šířit ji i za hranice Česka. Jediné co budete potřebovat, je pár korun, chytrý telefon a chuť investovat,” dodává Matyáš Mandík, zakladatel a majitel studia Pixelmate.

Patria s Pixelmate Indigo vyvíjí od listopadu loňského roku. Přes léto čeká aplikaci testování na reálných uživatelích a do mobilů a počítačů veřejnosti by se měla dostat na podzim. V budoucnosti pak Patria uvažuje o její rozšíření o mikroinvestice. Do pěti let hodlá Patria nasbírat 20 tisíc aktivních uživatelů a spravovat majetek v objemu mezi 2 až 3 miliardami korun.

Total
32
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak beztrestně střídat židle ve firmách a jak tankovat vodu z kohoutku kdekoliv: Nápady, které se zapsaly na aktuálním Hub MashUpu

Někdy stačí prostě se naštvat – a máte podnikatelský nápad. Takhle to aspoň bylo u vítěze aktuálního hubího MashUpu, který razí heslo "Věříme, že typický Čech nemusí v budoucnu jen nadávat u piva". A zametá s bordelem. Jiný nápad zase prezentoval pro Pražáky aktuální téma číslo jedna – kohoutkovou vodu. Pro ty, kteří v ní stále věří, hodlá připravit svět, kde je dostupná na požádání… Odvážným se zkrátka meze nekladou. Jak ještě vypadal čtvrteční večer v pražském Hubu na už 24. MashUpu?