Nový Layar naučí smartphony poznat skutečné objekty

Největší platforma pro vytváření vrstev augmentované reality na mobilech spouští nové funkce pod označením Layar Vision. Ty umožní chytrým telefonům rozpoznávat objekty před objektivem kamery a přidávat k nim informace, speciální nabídky nebo interaktivní animace.

 

Podobné možnosti už byly v poslední době představeny v několika zajímavých kampaních postavených na principech rozšířené reality, jejichž přehled jsme vám přinesli nedávno. Nyní by se měly stát široce používanými díky tomu, že Layar v současnosti využívá přes 10 tisíc vývojářů a 10 milionů uživatelů. Nová technologie dokáže rozeznat až 50 objektů a zahájit s nimi okamžitou interakci. “Mobilní zařízení mohou konečně vidět,” prohlásil jeden ze zakladatelů Layaru Maarten Lens-FitzGerald.

Na podporu Layar Vision vyhlásila společnost také soutěž nazvanou Layar Creation Challenge, v níž mohou vývojáři získat až 55 tisíc dolarů. Desítka vývojářů s nejlepšími a nejoriginálnějšími koncepty na využití nové funkce dostane odměny od 2500 až do 15 tisíc dolarů. O vítězích rozhodne odborná porota.

Via TC

 

 

Total
0
Shares
Další články