Novinky z Applu: Vlastní Apple karta, nový News+ i video streaming služba konkurující Netflixu

Začátek tohoto týdne byl pro Apple velkým dnem. V pondělí představil hned čtyři nové služby a novinky, každou z úplně jiné oblasti – novou kreditní kartu Apple Card, streamingovou video službu Apple TV+, velký update svojí služby Apple News+ a v neposlední řade Apple Arcade, světově první game subscription službu pro mobily, desktopy a obývací pokoje.

Jak poznamenává portál TechCrunch, Apple minulý týden představil několik hardwarových novinek – nový iPad, nové iMacy či nové AirPods. V pondělí pak technologický gigant pokračoval s softwarových novinkách, souvisejících zejména s novými prémiovými subscription službami.

Apple Card

Jednou z největších oznámených novinek je nová kreditní karta Apple Card, která by měla uživatelům pomoct vést lepší finanční život. Služba je součástí aplikace Wallet na iPhonu a nabízí podobný systém placení jako se službou Apple Pay (kterou nedávno Apple spustil také v Česku).

 

V létě by měla být Apple Card dostupná ve Spojených státech, kdy se rozšíří na další trhy zatím není jasné. Bankám chce Apple konkurovat zjednodušením procesu získávání karty, rušením poplatků, podporou zákazníků, aby platili menší úroky, a to vše s vyšší úrovní soukromí a bezpečnosti.

„Finanční svět se zkrátka mění a tzv. „Big Tech“ společnosti v něm začínají být vidět. Co to pro nás znamená? Mají se banky u nás v Evropě obávat?“ zamýšlí se v komentáři Petr Štěpánek z Banking Software Company.

Apple TV+

Během letošního podzimu pak Apple spustí Apple TV+, svoji novou video streamingovou službu nabízející exkluzivní a originální pořady, filmy i dokumenty. Mezi spolupracující osobnosti patří jména jako Oprah Winfrey, Steven Spielberg, Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Octavia Spencer nebo třeba J.J. Abrams. Kolik bude stát předplacení aplikace (fungující na iPhone, iPad a Apple TV), zatím firma neoznámila, stejně tak ani dostupnost služby. Fungovat by měla bez reklam.

Apple Arcade

Druhou novou službou je Apple Arcade – podle vyjádření firmy světově první herní subscription služba dostupná pro mobily i desktopy. V nabídce má být přes 100 herních titulů včetně originálně navržených od uznávaných tvůrců jako Hironobu Sakaguchi, Ken Wong, nebo Will Wright.

Služba na hraní bude k dispozici také offline a její oficiální spuštění je plánované na podzim letošního roku – a to ve více než 150 zemích, takže i v České republice. Mezi hlavní výhody Apple Arcade patří neomezená možnost hraní her (all-you-can-play), je bez reklam, ad tracking nebo bez dodatečných nákupů, jako jsou uživatelé zvyklí při klasicky stažených hrách.

Apple News+

Poslední subscription službou, kterou Apple v pondělí představil, je Apple News+. Ta má nabízet přístup k aktuálním a archivním vydáním více než 300 magazínů či jiných mediálních titulů jako například Vogue, National Geographic Magazine, People, ELLE, The Wall Street Journal a Los Angeles Times. Služba však bude dostupná jen uživatelům ve Spojených státech a Kanadě.

Total
1
Shares
Další články