Nevěřte v Praze všem poskytovatelům internetu. Jak vybrat toho spolehlivého?

V současné době si jen málokdo dokáže představit život bez internetu. Přestože má virtuální svět na jednu stranu negativní dopad na člověka, na druhou stranu mu usnadňuje spoustu práce. Prostřednictvím internetu nakoupíte, sjednáte pojištění, vyřídíte půjčku, spojíte se s přáteli, najdete různé informace, přečtete si knížku a podobně. Opravdu možností, jaké internet lidem poskytuje, je neskutečně mnoho. Jestliže však nejste spokojení s dosavadním připojením k internetu, je nejvyšší čas poskytovatele změnit. Zejména pokud potřebujete internet ke své práci, je frustrující, když je připojení nespolehlivé.

V České republice je více než 40 % domácností připojeno k internetu přes Wi-Fi. Důvod je, že vysokorychlostní kabelový internet ještě není rozveden ve všech městech a obcích. Praha je však výjimka, ta je kabely doslova protkaná, přičemž poskytovatelé internetu zde svádí ostrý boj o zákazníka. Všem věřit se ale nedá. Co zohlednit při jeho výběru?

V podstatě nezáleží na tom, jakou společnost hledáte. Je jedno, co nabízí, zda kadeřnické služby, nebo kabelový internet, vždy se nejprve díváte na hodnocení, které dávají na internet ostatní zákazníci. Kde takové recenze hledat? Ve vyhledávačích, srovnávačích, ostatně i na firemních portálech. Bohužel, takovým hodnocením se příliš věřit nedá, protože existují firmy, které si nechávají platit za to, že očerní konkurenci. Špína, která je tedy na poskytovatele internetu naplivána, nemusí být pravdivá, pouze se může jednat o nekalou praktiku, která je v konkurenčním boji docela běžná.

Jak v Praze najít spolehlivého poskytovatele internetu?

V silách žádného zákazníka není, aby rozpoznal objektivní kritiku od lží, které si zaplatila konkurence. Proto zřejmě hledáte způsob, jak vybrat v Praze spolehlivého poskytovatele připojení, aniž byste prohloupili. Doporučujeme řídit se heslem, že se nikomu nedá věřit, protože jedině tak budete při výběru maximálně obezřetní. Představte si, že se spolehnete na hodnocení, oslovíte firmu, na kterou je v diskuzích samá chvála, ale ve výsledku zjistíte, že vám internet neustále vypadává a že v případě jakéhokoliv problému není spolehnutí ani na technickou podporu. Přesně takové pozitivní hodnocení je také zaplacené. Jak se tomu vyhnout?

Jakmile do vyhledávače zadáte frázi jako internet Praha, zobrazí se vám celá řada poskytovatelů připojení. Pravděpodobně některé firmy ani neznáte. Obraťte se spíše na větší firmu, případně oslovte nezávazně jednotlivé poskytovatele a sledujte, zda vám vůbec odpoví zpátky a poskytnou dotazované informace. Jestliže vám technická podpora odpoví na všechny vaše otázky, je to pro daného poskytovatele na vašem pomyslném papíře výhod a nevýhod určitě plus. V případě, že se některá firma neobtěžuje ani odpovědět, nedělá si příliš dobrou reklamu, ba naopak.

Cena často rozhoduje

Bohužel, někteří zákazníci se musí ohlížet hlavně na cenu, například studenti to nemají jednoduché a nechtějí platit stovky korun za připojení k internetu. Je však nesmysl sáhnout po prvním nejlevnějším připojení, které vám přistane na letáčku ve schránce. Společnost AIM zaznamenala zvýšenou poptávku po levném internetu v určitých pražských lokalitách, a proto se rozhodla, že vytvoří balíčky už od 200 korun, a to na optických sítích. Internet za takovou cenu dokonce zvládne i internetovou televizi. Jestliže si chcete přečíst podrobnější informace o dané službě, navštivte stránku internet Stodůlky, kde je všechno rozepsané. Společnost AIM poskytuje internetové připojení jak domácnostem, tak i bytovým družstvům.

Total
1
Shares
Další články