Největší poskytovatel managed hostingových služeb vshosting~ hlásí trojici nových investorů

Po více než roce jednání do největšího českého poskytovatele managed hostingových služeb vshosting~ vstoupili 3 investiční skupiny z Německa: Pecunalta, BrainWeb Investment a Quines Capital. Firmě pomohou v jeho plánované mezinárodní expanzi na další zahraniční trhy. Ve vshosting~ nyní drží 75% podíl, zbylých 25 % zůstává jeho zakladatelům, kterými jsou Damir Špoljarič (CEO) a Jan Martinů (CTO).

„Jsme nadšeni, že investiční skupiny, za kterými stojí významné osobnosti světového hostingu, vidí ve vshosting a jeho současných i nových službách velký potenciál,“ uvedl Špoljarič, CEO vshosting. Firma plánuje nadále zkvalitňovat služby, rozšiřovat služby jako vshosting CDN, zavádět nové služby (AI cloudová platforma Zerops) a zejména velmi aktivně vstupovat na nové trhy.

Na fungování společnosti či její vedení se nic nemění. „Vedení společnosti zůstává zachováno v nezměněné podobě. Pro klienty ani tým se nic nemění kromě faktu, že spoluvlastníkem vshostingu jsou nově významné a silné investiční skupiny připravené posunout vshosting rychleji dopředu. Tuto investici považuji nejen za největší událost na českém hostingovém trhu, ale zejména největší událost pro vshosting od doby jeho vzniku,“ dodal Špoljarič.

Trojice investičních skupin má účast na projektech jako PlusServer (největší managed provider v Německu a jeden z největších v Evropě), PLESK, cPanel, CloudLinux, GoDaddy (největší světový hostingový poskytovatel z USA), či Acronis.

Diskuze k článku