Největší P2P carsharing v Česku odstartuje 11. července. Spojení HoppyGo a SmileCar posvětily úřady

Škoda Auto DigiLab v dubnu oznámila významnou spolupráci s dopravcem Leo Express. Obě firmy totiž před rokem v České republice spustily vlastní P2P carsharingy, ale nakonec vyhodnotily, že bude pro další rozvoj trhu nejvýhodnější spojit. Nyní propojení služeb HoppyGo a SmileCar posvětil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Nová služba pod značkou HoppyGo začne fungovat 11. července.

Spojením HoppyGo a SmileCar vznikne největší P2P carsharing (uživatelé sdílí vozy mezi sebou) v České republice, který by měl mít na začátku v nabídce zhruba 1 000 aut. Společný podnik inovační pobočky automobilky Škoda Auto a vlakového a autobusového dopravce Leo Express ponese název HoppyGo. Škodovácký DigiLab v něm bude držet většinový podíl.

Pro uživatele se ve staronovém HoppyGo příliš nezmění. Nově však bude stačit jen jedna aplikace, která propojí všechny benefity, jež dosud dvě oddělené služby poskytovaly. Vzniknout by měl i nový branding včetně aplikace, nicméně její podobu zatím obě firmy tají.

Carsharing jako součást dopravního systému

„Jsme rádi, že po bezproblémovém schválení spojení HoppyGo a SmileCar ze strany ÚOHS můžeme zahájit sloučení obou platforem v jednu službu. Kompletní transformace by měla být dokončena 11. července. Nová platforma HoppyGo zákazníkům nabídne unikátní službu pro P2P sdílení automobilů a stane se tak významným hráčem na carsharingovém trhu v České republice,“ komentoval důležité rozhodnutí úřadů Jan Charouz. Dosavadní CEO SmileCar se přesouvá do stejné pozice do nového HoppyGo.

Jan Charouz

Ze SmileCaru ostatně budou v novém podniku, respektive aplikaci použity také technologie, na nichž služba Leo Expressu fungovala. Uživatelé, jichž by měla mít propojená platforma několik desítek tisíc, se mohou těšit také na pár novinek. Přibude instantního bookingu bez nutnosti potvrzení majitele, určení vlastní ceny na extra kilometry nebo nastavení vlastní délky rezervace.

„Rádi bychom v České republice nastavili nový trend, kdy se carsharing stane legitimním způsobem přepravy a do budoucna bude mít i legislativní podporu. Na příkladu České republiky chceme ukázat, jak se může carsharing stát běžnou součástí dopravního systému i v dalších evropských zemích,“ doplňuje Jan Charouz.

Až do 11. července bude nadále možné vypůjčovat auta přes obě aplikace, HoppyGo a SmileCar. Poté už bude fungovat jen první jmenovaná, v níž se obě služby sloučí.

Total
0
Shares
Další články