makeITtoday v létě zorganizuje programovací tábory pro děti, zároveň rozbíhá B2B kurzy pro děti zaměstnanců

Klára Štouračová a Silvie Zeman

Příměstské tábory jsou pro hodně dětí běžnou součástí letních prázdnin. A jejich rodiče rádi sáhnou zvláště po těch, kde se děti vedle zábavy také něco naučí. Letos na výběr přibude nový tábor od makeITtoday, který se otevře dětem i studentům od 8 do 18 let. Vedle programování se během týdne vypraví účastníci příměstského tábora od obrazovek přímo do úspěšných českých IT firem. Jednou z nich je také Avast, který se stal partnerem prvních B2B kurzů makeITtoday.

“Chceme, aby se koncept našich příměstských táborů nesl jak ve znamení digitálních dovedností, tak i zábavy, kreativity a propojení s reálným světem,” říká Silvie Zeman (na úvodní fotce vpravo), zakladatelka projektu, který se primárně věnuje semestrálním kurzům pro děti a studenty zaměřeným na svět technologií, digitální gramotnosti a informatické myšlení.

Programování, robotika, umělá inteligence i virtuální realita

“Chceme dětem ukázat neomezené možnosti technologického světa a inovativní atmosféru přes unikátní exkurze do IT společností,” dodala Zeman dále. Po týdenním kurzu tak děti odejdou se svojí první animací, hrou nebo aplikací a vyzkouší si jaké je to být tvůrcem.

Příměstský tábor se otevře dvěma věkovým skupinám. Všechny děti ve věku 8-12 let začnou úvodem do světa programování a robotiky. Pro mírně pokročilé a pokročilé je pak připraven program s virtuální realitou, vývojem her, aplikací a robotiky. Neuniknou jim ani základy grafiky, fotografování, nebo tvorba videí. Starší děti pak čeká týden v podobě programování webu. Tábory poběží během celého léta a jsou otevřené začátečníkům i pokročilým.

Tábor ale neprobíhá jen za počítačem. “Provázíme děti neomezenými možnostmi technologického prostoru a ukazujeme jim inovativní atmosféru díky výjimečným exkurzím do českých společností jako je Avast, Ackee, Warhorse studios, Spoon nebo VRgineers,” komentuje náplň táborů Zeman.

Právě v těchto firmách získalo makeITtoday partnery, kteří se zapojí do příměstských táborů a jejich sídla se tak stanou cílem exkurzí. Děti a studenti tak nestráví celý týden jen před obrazovkou počítače, ale budou mít možnost se podívat, jak vypadá praxe a běžný den ve světě digitálních technologií.

“Přednášíme na ČVUT a své zkušenosti rádi sdílíme i mimo komunitu. Těšíme se, že i nejmladší generaci budeme moci ukázat, co vše je možné za pomoci moderních technologií vytvořit,” komentuje nově vzniklou spolupráci Martin Půlpitel, CEO společnosti Ackee, která se věnuje především vývoji náročných mobilních a webových aplikací.

“Digitální gramotnost je v dnešním rychle se měnícím světě často skloňovaným pojmem a my k jejímu rozvoji rozhodně chceme přispívat. I to byl jeden z důvodů, proč jsme na tuto unikátní možnost kývli,” dodává Michaela Mojžíšová, HR Director ze společnosti Avast.

První kurzy pro děti zaměstnanců byly spuštěny právě v Avastu od září 2018. “Je pro nás důležité dětem představovat kreativní prostředí a neformální přístup. Jsme moc rádi, že se firmy chtějí podílet na dlouhodobém a systematickém vzdělávání dětí a studentů a tento benefit dětem zaměstnanců nabídnout,” komentuje princip B2B kurzů Zeman.

Total
7
Shares
Další články