makeITtoday otvírá pobočku v pražském Impact Hubu, kurzy programování prošlo již 500 dětí

Kurzy programování makeITtoday prošlo již více než 500 dětí. K tomuto množství přispěl i letošní první ročník příměstských táborů, který byl téměř 100% obsazen. Během nich se děti mohly mimo jiné podívat do partnerských firem jako jsou Avast, Ackee, Socialbakers nebo VRgineers. V reakci na růst otevře makeITtoday po Holešovicích svou druhou pobočku v Impact Hubu na pražském Andělu, kde od poloviny září zahájí nové kurzy programování.

“Že děti technologie a programování opravdu zajímají ukazuje i to, že celých 85 % z našich dosavadních 500 absolventů pokračuje v navazujících kurzech. Otevíráme proto další kurzy v naší nové učebně ve smíchovském Impact Hubu. Kromě Holešovic tak dětem nabízíme další skvěle dostupné místo k výuce,” říká Martina Bláhová, COO makeITtoday.

Pololetní kurzy makeITtoday startují na obou místech v polovině září. Poběží každý týden od pondělí do čtvrtka a dvakrát v měsíci také v sobotu dopoledne. Pro děti od 8 do 13 let jsou v nabídce kurzy Scratch I-III nebo Grafika, fotografie a film. Pro starší děti pak Vývoj mobilních aplikací, hry a herní design, tvorba moderního webu nebo programování v Pythonu. V nové nabídce jsou také speciální kurzy pro děti v domácím vzdělávání.

Smíchovskou učebnu, která se nachází v novém patře Impact Hubu, mohla makeITtoday vybavit díky softwarové firmě Profinit. S tou spolupracovala také na přípravě celého pololetního kurzu programovacího jazyka Scratch III. makeITtoday spolupracuje například také Avastem, Ackee, Warhorse studio, Spoon, Socialbakers nebo VRgineers. Ty mohou děti navštěvovat v rámci příměstských táborů, které makeITtoday také pořádá a které jejichž letošní první ročník byl téměř vyprodaný.

“Naši firemní partneři nám a především dětem dlouhodobě věnují svůj čas a know-how. Díky nim jsme mohli rozšířit nabídku našich kurzů a ukázat dětem, jak vypadá svět technologických společností” doplňuje Bláhová.

Činnosti makeITtoday si už všimli také v zahraničí. Jako jediný český účastník dostal pozvání vést workshop na největším evropském setkání učitelů a lektorů programovacího jazyka Scratch v britském Cambridgi, kterou pořádá společnost Raspberry Pi za podpory Googlu.

Total
13
Shares
Další články