Machine Learning Prague: Nejzajímavější myšlenky z konference o strojovém učení

Největší konference ve střední Evropě o strojovém učení Machine Learning Prague sdružila tento víkend největší mozky v tomto oboru. V nádherném prostoru pražského Rudolfina se sjelo 1000 nadšenců z více než 35 různých zemí.

Konference začala minulý pátek 8 workshopy pro 200 lidí, které vedli odborníci z USA, Španělska, Finska a samozřejmě také České republiky. O víkendu bylo možné načerpat informace z 21 přednášek světových speakerů. Už nyní některé z nich můžete vidět zdarma ze záznamu.

Jiří Materna a Šárka Štrossová, organizátoři ML Prague, na konci konference prozradili: „Byla výzva znovu sestavit tak nabitý seznam světových řečníků. Díky tomu se nám podařilo už 4.rokem přilákat do Prahy profesionály z celého světa. Už teď ale začínáme připravovat další ročník, který se bude konat 20. do 22. března 2020.“

Zajímavosti z přednášek

Profesor z MIT, Tomaso Poggio, poukázal na to, že základní kameny AI pocházejí z neurovědy. Na následujícím obrázku můžete vidět stejné hierarchické architektury v mozkové kůře a v sítích deep learningu.

Kateřina Veselovská z Delloite uvedla atributy, které pomáhají automaticky detekovat kriminalitu v různých fázích forenzního vyšetřování:

Velmi zajímavé téma přednesla britská konzultantka pro AI, Luba Elliot. Ukázala, jak umělci používají ML a zkoumají tvůrčí potenciál uměleckých děl. Mnoho pozoruhodných příkladů naleznete na stránkách aiartonline.com.

Marc Romeyn, inženýr strojového učení ve společnosti Spotify, vysvětlil, jak se ve Spotify používá machine learning. Přiblížil algoritmus, který používají k vytváření personalizovaných doporučení, ale také infrastrukturu potřebnou pro strojové učení v tak velkém měřítku. V rámci algoritmu podrobně ukázal generaci vektoru, jeho použití, kategorizaci zvukového spektra a jeho analýzu pomocí Deep Learning.

Total
4
Shares
Další články