Machine Learning Prague 2019: Co přinese největší konference o strojovém učení v Evropě

Ve dnech 22.-24. února proběhne v pražském Rudolfinu největší konference o strojovém učení v Evropě Machine Learning Prague 2019. Už čtvrtým rokem se do Prahy sjede 1000 účastníků z celého světa.

I letos je na co se těšit, konference přivítá 45 řečníků a zároveň světových odborníků na deep learning a AI, můžete se těšit třeba na Tomase Poggio z MIT, Marca Romeyna ze Spotify nebo Lotem Peled, která učí o zpracování přirozeného jazyka.

Konference si od začátku stanovila jasný cíl, a to přinášet do Prahy témata, která budou vysoce praktická a budou hovořit o použití Machine Learningu v praxi. I to je jeden z důvodů, proč se za pouhé 3 roky stala stala největší evropskou událostí, která se věnuje tématu strojového učení.

První den nabídne 9 workshopů, které povedou jak zahraniční odborníci, tak top čeští specialisté tohoto oboru z raketově rostoucích firem jako Kiwi.com, Rossum nebo GoodAI. V rámci přednášek pak Marc Romeyn ze Spotify například odhalí, jak díky strojovému učení tvoří playlisty, které jsou přehrávány miliony uživatelů každý den. Nebo Or Herman-Saffar povykládá o tom, jak strojové učení předpovídá kriminalitu v Chicagu.

Organizátoři očekávají, že dorazí zhruba tisíc účastníků. “Každoročně se do Prahy sjedou lidé až ze 40 různých zemí, kteří v rámci 3 dnů mají spoustu prostoru pro diskuzi i velmi pokročilých otázek kolem strojového učení. Proto budou všechny přednášky v angličtině. Opravdu se nám podařilo vybudovat akci světového formátu,” shrnuje jeden ze zakladatelů konference Jiří Materna.

Lístky už jsou v prodeji a můžete je zakoupit za cenu 240 euro na oficiální stránce.

Total
1
Shares
Další články