Letošní MacBooky Pro se zbaví Touch Baru, comebacku by se měl dočkat i MagSafe

Máme začátek roku 2021 a už se čile spekuluje o letošních nových produktech od Applu. Podle všeho Apple plánuje zásadní přepracování MacBooku Pro – novou řadu tradičně představí na podzim. Nové poznatky přinesl ve své zprávě analytik společnosti TF International Securities Ming-chi Kuo.

Více o novinkách informovaly weby MacRumors, 9to5Mac a Apple Insider. Kuo tvrdí, že půjde o největší redesign MacBooku Pro od uvedení současné generace v roce 2016. Mark Gurman z agentury Bloomberg navázal zprávou potvrzující řadu týchž detailů.

Nový MacBook Pro by měl mít hranaté strany jako iPad Pro a iPhone 12; současná verze má sice ostřejší hrany, ale zdá se, že horní a spodní panely budou plošší než předtím. Nový model bude údajně dodáván ve 14palcových a 16palcových velikostech, v obou případech s ARMovými procesory od Applu, verze s procesorem od Intelu se nebude vyrábět.

Kuo uvádí, že notebooky budou používat podobný systém chlazení jako současný 16palcový MacBook Pro, což poskytne větší teplotní prostor a umožní vyšší výkon. Agentura Bloomberg tvrdí, že nové modely budou mít také displeje s „jasnějším a vyšším kontrastem“.

Nové MacBooky Pro se údajně vrátí k některým prvkům, od kterých Apple na nějakou dobu ustoupil. Například nenáviděný OLED Touch Bar by měl být údajně zcela nahrazen zpět fyzickými funkčními klávesami. Kuo také tvrdí, že by se měla rozšířit nabídka portů, které sníží nutnost používání rozšiřujících donglů. A konečně vrátit se má také magnetický nabíjecí konektor MagSafe. (Není jasné, zda bude mít něco společného s novým systémem příslušenství MagSafe pro iPhone 12.)

Zdroj: The Verge

Total
0
Shares
Další články