Láska + blockchain = Lovechain, nejtrvalejší způsob vyznávání lásky

Lidé mají neodolatelnou chuť přenášet svoje emoce do fyzických věcí. Příkladů je spousta – od zámků na mostech (což někdy způsobuje velké problémy a musí se odstraňovat) po srdíčka vyřezaná ve stromech. A právě mostům či stromům chce odlehčit a ve vyznávání lásky pomoct Lovechain.

Projekt funguje jednoduše – můžete zdarma napsat zprávu do Bitcoin blockchainu a své polovičce tak nabídnout důkaz (ve formě vystaveného certifikátu), že se tato zpráva distribuuje do více než desítky tisíc Bitconových nodů (uzlů tvořících blockchain) po celém světě.

„Neměnnost blockchainu nachází nečekané využití v boji proti čínské cenzuře, veřejném závazku dodržování novoročních předsevzetí, zachraňování manželských slibů či uchovávání modliteb. A teď může být využita také k uchování vyznání lásky,“ popisuje trojice autorů Lovechainu.

Ve srovnání s mosty či stromy tak pravděpodobně jde o jeden z nejtrvalejších způsobů, jak vyjádřit svoji lásku. Romantiku navíc posiluje fakt, že tohle vyznání může jednou v budoucnu objevit digitální archeolog.

Certifikát vyznání lásky přes Lovechain

„Trvanlivost je důležitá vlastnost blockchainu, a to také vyžadují lidi od zámků na mostě. V tomhle ohledu je to podobné kontraktu – slibujeme si lásku na věky,“ popisuje Jan Antonín Kolář, jeden z trojice autorů projektu a designér hlasových aplikací ve StatusQuack.com.

Nápad vytvořit Lovechain vznikl na základě loňského hackathonu HackPrague, kde Kolář společně se svým týmem skončil druhý s projektem řešícím manželství přes blockchain. Na Lovechainu pak spolupracoval s programátorem Ondřejem Bártou z berlínského startupu Bitwala a designérem Janem Blunarem z Kiwi.com.

Prvních tisíc vyznání lásky (do 80 znaků) je na Lovechainu zdarma, další peníze na provoz plánuje trojice sbírat pomocí dobrovolných příspěvků. „Děláme to pro zábavu, slávu a s nadějí, že nám někdo přispěje penězi, abychom to mohli udržet při životě a šířit ještě více lásky,“ uvádí. „Uvidíme, jestli je to udržitelné,“ doplňuje Kolář.

Pokud se tedy rozhodnete vyznat svoji lásku právě pomocí blockchainu, máme pro vás na závěr jednu radu – pečlivě si zkontrolujte, co do ní napíšete. Blockchain je neměnný, takže neexistuje žádný způsob, jak zprávu změnit. „To je však dobrá věc! Váš milostný odkaz bude existovat tak dlouho, jak samotný blockchain,“ doplňuje trojice.

Total
1
Shares
Další články