Konec bloudění, nová funkce Google Maps usnadní orientaci ve vnitřních prostorách

Google minulý týden oznámil nové funkce aplikace Google Maps. Jednou z nejzajímavějších je funkce využívající rozšířenou realitu, která usnadní orientaci ve vnitřních prostorách, jako jsou letiště, obchodní centra a vlaková nádraží.

Live View AR funguje jako digitální průvodce a poskytuje pokyny na displeji telefonu. Tato funkce nově funguje i uvnitř budov. Live View je poháněn technologií zvanou „globální lokalizace“, která pomocí AI skenuje desítky miliard obrázků Street View, aby porozuměla, kde se uživatel nachází. Díky novým technologiím a procesům AI, které umožňují pochopit přesnou výšku a umístění objektů uvnitř budovy, je Google nyní schopný přenést Live View na některá z nejproblémovějších míst uvnitř: letiště, přestupní stanice a obchodní centra.

Zdroj: Google

Samotná funkce Live View není úplně novinka – poprvé byla spuštěna pro Android a iPhone v roce 2019, ale nabízela průvodce jen ve venkovních k prostorách. K Live View se dostanete tak, že v telefonu vyhledáte něco v mapách Google, klepnete na „Trasa“ a poté, pokud je to dostupné, zvolíte možnost „Live View“ vedle „Navigace“.

Google uvedl, že funkce pro orientaci uvnitř bude nejdříve dostupná v některých obchodních centrech v USA. V nadcházejících měsících bude spuštěna také na letištích, v obchodních centrech a tranzitních stanicích v Japonsku a Švýcarsku. Postupně tuto funkci podpoří také další města a lokality.

Velká aktualizace Google Maps zahrnuje i další novinky, které se objeví v nadcházejících měsících, jako jsou informace o kvalitě ovzduší, či možnost vybrat si při jízdě nejekologičtější trasu.

Zdroj: Google

Total
1
Shares
Další články