Klauni investují do nanotechnologií. Miton koupil podíl ve firmě IQ Structures

Jablonečtí klauni z Mitonu investují do výzkumu a vývoje v oblasti nanotechnologií. Právě koupili minoritní podíl v české firmě IQ Structures, která vyvíjí unikátní nano a mikrostruktury. Jejich technologie využijí i ve svých projektech.

Společnost IQ Structures navrhuje a vyrábí nové struktury na povrchu i uvnitř různých materiálů a přináší tak na trh unikátní výrobky. Založili ji čeští experti na nanotechnologie, kteří mají 20 let zkušeností a stovky realizovaných projektů ve více než 65 zemích světa.

„Díky nejmodernějším technologiím dokáže tým IQ Structures i běžné věci proměnit ve skutečně chytré a přidat jim tím nové, praktické vlastnosti. Řada jejich produktů má velkou šanci na globální rozšíření. Věříme, že i naše vzájemná spolupráce bude na všech úrovních sílit,“ říká Milan Zemánek, jeden z partnerů investiční skupiny Miton.

Miton, který se nedávno personálně rozrostl, v budoucnu plánuje produkty IQ Structures využít i v některých svých stávajících firmách. Uplatnění mohou najít například při zavedení chytré logistiky.

miton cirkus

Nanotechnologie proti padělání a ještě dál

IQ Structures tvrdí, že dokáže mikrostrukturami zabezpečit vaše dokumenty, ceniny a zboží proti padělání.

„Pomáháme řešit problém nelegálního prodeje padělků, kvůli kterému výrobci originálů celosvětově ročně přijdou o stovky miliard dolarů, ale stejně tak umíme díky nejmodernějším technologiím bezpečně ochránit dálniční známku nebo pas proti padělání,“ říká Tomáš Těthal, ředitel IQ Structures.

Inteligentní holografické samolepky kromě ochrany dokumentů zároveň umožňují online sledovat pohyb výrobků po světě. Firma také dokáže nanotechnologiemi proměnit kus plastu v optiku pro LED osvětlení nebo změnit architekturu palivového článku a proměnit jej tak na zásadně efektivnější zdroj energie. Kromě toho se zabývá výzkumem a vývojem nových kombinací nano a mikrostruktur.

iq_structures_web

Total
0
Shares
Další články