Jaká je budoucnost umělé inteligence? Praha bude hostit světovou konferenci

Zjistěte, proč Facebook, Google, Microsoft, Uber a mnoho dalších investují do umělé inteligence (AI) a jak může AI ovlivnit váš život a zlepšit váš byznys. Mezinárodní konference Human-Level Artificial Intelligence (HLAI 2018), věnovaná výzkumu umělé inteligence (AI) na úrovni člověka, se poprvé uskuteční v Evropě.

HLAI 2018 spolupořádá společnost GoodAI, která se zabývá výzkumem a vývojem obecné umělé inteligence. Do Prahy přijedou nejvýznamnější světoví experti z oblasti AI, kteří se zaměří na pokrok základního výzkumu a na to, jak překonat omezení současné umělé inteligence. Konference zahrnuje jak akademickou část programu, tak i programové bloky pod názvem Future of AI určené širší veřejnosti se zájmem o AI technologie.

Část programu pod názvem Future of AI bude trvat dva dny a uvede řečníky z Facebook AI Research, Google DeepMind, Microsoft a další špičkové domácí a zahraniční výzkumné pracovníky (úplný seznam řečníků najdete níže).

Akademická část programu bude trvat tři dny a bude tvořena spojením tří zavedených konferencí: AGI (Conference Series on Artificial General Intelligence), BICA (Biologically Inspired Cognitive Architectures) a NeSy (Workshop Series on Neural-Symbolic Learning and Reasoning). Tyto tři nezávislé konference mají už dlouhou historii a konají se po celém světě, včetně Google Mountain View. Každý rok přitahují nejuznávanější světové odborníky.

HLAI 2018 se bude konat v Praze 22. až 25. srpna. Akademická část konference se odehraje v prostorách ČVUT 22. až 24. srpna, část pod názvem „Future of AI“ proběhne 24. a 25. srpna 2018 v Národní technické knihovně a v divadle Hybernia.

Přátelé a členové komunity Těchinternetů s kódem TYIHLAI2018 získávají desetiprocentní slevu na Future of AI track, který představí výzkumníky nejúspěšnějších společností zkoumajících AI.

„Je pro mě ctí uspořádat takovou prestižní konferenci a pozvat do Prahy některé z nejlepších výzkumníků AI na světě. Naším cílem v GoodAI je vytvořit obecnou umělou inteligenci co nejrychleji, abychom mohli pomoci lidstvu a pochopit vesmír. Považujeme to za jeden z nejdůležitějších cílů lidstva. Věřím, že tato konference pomůže k tomu, aby se vize stala realitou,“ uvedl vizionář Marek Rosa, generální a technický ředitel GoodAI.

„Část programu konference pod názvem „Budoucnost AI”, která je určena širší odborné veřejnosti, považujeme za jednu z klíčových. Umělá inteligence se stává součástí života každého člověka a je nezbytné, aby o důležitých otázkách spojených s vývojem AI probíhala nikoli jen akademická, ale celospolečenská diskuse,“ doplnila Daria Hvizdalova, kurátorka konference.

Na konferenci vystoupí například:

  • Irina Higgins, výzkumníce z Google DeepMind, která při vývoji AI čerpá z toho, co víme o lidském mozku
  • Tomáš Mikolov z Facebook AI Research, který pracuje na vývoji AI, která má jednou s lidmi komunikovat pomocí přírozeného jazyka
  • John Langford, jeden ze zakládajících členů výzkumu společnosti Microsoft
  • Jan Romportl z O2 / AI Startup Incubator, jeden z předních výzkumníků umělé inteligence v České Republice
  • A mnozí další.

Tato akce je jedinečnou příležitostí pro všechny napříč odvětvími, kteří nechtějí zůstat pozadu za nejmodernější technologií budoucnosti a které zajímají inovace, výzkum anebo také společenské dopady AI.

Total
41
Shares
Další články