Jak se chce pražská BSC stát světovým lídrem openbankingu

Pražská BSC, jedna z největších světových společností dodávající openbankingové systémy, připravila globální relaunch své značky. Změny jsou reakcí na pokračující globální expanzi firmy i na vývoj nových produktů, které by BSC rádo přinesla na celosvětový trh.

Relativně nenápadná pražská firma BSC (Banking Software Company) nabízí bankovním klientům digitální software. Neposkytuje tak IT služby ani zakázkový vývoj, ale vyvíjí vlastní produkty, které aktuálně prodává v Evropě, Rusku, na Blízkém východě a v Tichomoří. V loňském roce se svými produkty expandovala také na americký trh, kde chce klientům pomáhat nastartovat nové trendy digitálního bankovnictví.

„Během několika let jsme se definitivně přerodili z lokální společnosti podnikající na zahraničních trzích na skutečně globálního dodavatele. Naše produkty jsou známé na třech kontinentech, podařilo se nám dostat mezi světové lídry. Pomocí vlastních investic do nových technologií jsme se zásadním způsobem zasloužili o rozvoj openbankingu,“ uvádí Petr Koutný, CEO BSC. „Nově připravený globální relaunch tento posun zohledňuje.“

Nepřehlédněte: V bankovnictví se teď začne sakramentsky něco dít, říká ve vyčerpávajícím rozhovoru Petr Koutný z BSC

Společnost plánuje na všech trzích vystupovat jednotně jako „Banking Software Company“ a pod společnou identitu sloučí také všech osm poboček. Redesign rovněž konsoliduje komunikaci hlavních produktových linek, které doposud fungovaly samostatně.

„Náš úspěch je založen především na profesionalitě, odhodlání a pracovitosti všech členů našeho týmu. Naše práce vždy mluvila za nás a bude tak tomu i nadále. Hledali jsme proto jednoduchý symbol, který bude tento přístup dobře reprezentovat,“ vysvětluje Koutný s odkazem na jednoduchý čtverec v korálové barvě.

Banking Software Company je česká firma založena v roce 1990. V tuzemsku je s loňským obratem na úrovni 260 milionů korun ve svém segmentu jedničkou. Její produkty využívají desítky bank, mezi největší patří Bank of China, Alfa Bank či Sberbank, v ČR pak Česká spořitelna, Raiffeisenbank, Moneta Money Bank, Equa Bank či AirBank.

Diskuze k článku