iPhone 7 a Galaxy Note 7: Kdo s koho?

Posledních pár měsíců se v mobilním světě nemluví o ničem jiném než o souboji dvou hlavních týmů: Applu a Samsungu. Oba představily své dlouho vyhlížené „sedmičky“ a mělo jít o hity. Místo pochvalných komentářů se však nové modely dočkaly spíše kritiky a pošklebných recenzí.

Co se společnostem vydařilo a kvůli čemu naopak vznikají úsměvné komentáře? Následující srovnání vychází z dat společnosti Yeseter a cenového srovnávače Srovnáme.cz, konečný obrázek si ale udělejte sami.

Léto plné očekávání

O nové modely předních výrobců byl opravdu velký zájem. Galaxy Note 7 si lidé předobjednávali už od 16. srpna a kvóty pro Českou republiku byly vyčerpány již během týdne. O měsíc později byl spuštěn předobjednávkový prodej nových iPhonů. 23. září začal jejich oficiální prodej v obchodech a u operátorů.

Letošní rok však operátoři nenabídli půlnoční prodej, údajně kvůli nedostatečnému počtu kusů u většího iPhone 7 Plus. O půlnoci si ho tak zákazníci mohli koupit pouze v iStylu v pražském Palladiu, brněnské Vaňkovce a ostravském Avionu.

První problémy se objevily u Samsungu. Ukázalo se, že baterky vybuchují, a společnost tak na začátku září musela prodej pozastavit. Novou, doufejme, že bezpečnou, verzi si zákazníci budou u nás moci koupit nejspíše na začátku listopadu.

Pojďme se ale nejdříve podívat na ty kladné vlastnosti.

Sedmičkové vychytávky

Nové verze obou telefonů sice nepřinesly žádné závratné vymoženosti a vychytávky, ale přece jen nějaké benefity oproti minulým typům tu jsou. Pro uživatele kupující si pokaždé nový model půjde ale spíše o samozřejmosti.

nejzminovanejsi benefity iphone 7

Fotoaparát iPhone 7 má například lepší objektiv a stabilizaci obrazu, tudíž má vytvářet lepší fotografie i při slabém světle. Mobil má snést i menší množství vody, což se někdy opravdu hodí, a nový displej má být nejjasnější a nejbarevnější ze všech typů. Nová konstrukce je elegantnější a můžete si vybrat z vícera barevných odstínů. Nesmíme zapomenout na kvalitnější stereo reproduktory.

Ani Samsung s podobnými benefity nezaostává a nový Galaxy Note je také odolný vůči prachu a vodě, má lepší design, nový S-Pen a snímač duhovky.

„Menší“ nedostatky

Jak už bylo zmíněno, oba mobilní telefony se často dostávají do řeči spíše kvůli svým nedostatkům než vychytávkám. Přes všechnu snahu se navzájem předstihnout se vývojáři zabývali takovými drobnostmi, že na základní věci asi nezbyl čas. Nebo to tak aspoň vypadá.

První kritikou a tématem číslo jedna u nového Galaxy Note jsou jednoznačně vybuchující baterie. O přehřívajících a následně explodujících bateriích slyšel nejspíš opravdu každý. Na druhou stranu je i negativní reklama reklamou. Kdy jindy bylo projeveno tolik pozornosti a zájmu o mobilní telefony i například na letišti, kde kontrolují, zda máte baterku od nového typu Samsungu oddělenou.

galaxy note 7 o cem uzivatele hovori

Ani iPhone však není dokonalý a uživatelé si začínají stěžovat na pár věcí. První a nejčastější z nich je souvisí se safírem. Byl při výrobě použit nebo nebyl? Svět totiž oběhlo video, na kterém byl proveden test odolnosti a podle jeho výsledků to vypadá, že nový iPhone je z tvrzeného skla. Na to Apple reagoval oficiálním prohlášením, že safír skutečně použit byl. Tak jak to tedy je?

Další kritiku si u iPhonu vysloužilo vyřazení klasických sluchátkových konektorů – nová bezdrátová sluchátka se stala terčem spousty úsměvných videí a pranků. Společnost si ale za svým rozhodnutím stojí a vysvětluje ho hned několika důvody: jack konektor je zastaralý, neizoluje a zabíral hodně místa.

Tohle jsou zatím pořád „nedostatky“, které jsou spíše pro šťouraly. Co ale může být poměrně otravné je syčení/hučení, na které si začínají uživatelé iPhonu stěžovat. Stále se oficiálně neví, co by ho mohlo způsobovat, a může se stát, že se z toho stane budoucí problém, který povede k následným výměnám telefonů. Na sociálních sítích se však už objevily příspěvky, který ani kvůli tomu iPhone nezavrhují:  „Nový iPhone syčí? No, hlavně, že nevybuchuje.“

nejcastejsi hejty kolem iphone 7

Kdo s koho?

Asi jste se stále nedozvěděli, která ze sedmiček je lepší. Je to těžké rozhodnout. Na internetu je hned několik podrobných srovnání a podle údajů a dat se o Applu mluví více. Podle statistik prostě vede.

brand apple vs samsung

Samsungu však stačí „pouze“ vyřešit problém s baterií a může se dostat do popředí. Otázkou však zůstává, jestli by se takovéto nedostatky u obou telefonů vůbec měly objevovat – při ceně od 20 tisíc výše. Není divu, že někteří uživatelé začínají dávat přednost rychle se rozvíjejícím telefonům od společnosti Huawei.

Total
0
Shares
Další články