iPad, AirPody, AirTagy… Co odhalí Apple na jarním eventu?

Už v úterý 23. března zřejmě proběhne (ačkoliv podle některých leaků by událost měla proběhnout až v dubnu) jarní event Applu. Očekává se, že Tim Cook a jeho parta představí lačnému davu produktové novinky. Které očekávají fanoušci nejvíc?

Podle neoficiálních informací Apple uspořádá v nadcházejícím týdnu akci, na které předvede produktové novinky. Zvěsti týkající se produktové sestavy byly konzistentnější než ty ohledně data konání akce. Jako již tradičně se neočekává představení nových iPhonů, těm patří podzimní event, avšak uživatelé by se mohli těšit na nový iPad Pro, AirPody a dlouho očekávané AirTagy.

iPad Pro

Agentura Bloomberg nedávno informovala o nové sérii iPadů jen několik dní před jedním z možných termínů, kdy měl proběhnout event Applu. Údajně budou k dispozici dva nové modely iPad Pro ve velikostech 11 a 12,9 palce, které budou vybaveny vlastním čipem M1 z posledních MacBooků, porty Thunderbolt a zřejmě i miniLED obrazovkou. Podle zprávy Bloombergu Apple rovněž pracuje na „větším“ iPadu mini (čili něco mezi mini a standard verzí).

Minulý rok Apple uvedl inovovaný iPad Pro, ale iPad mini nebyl od roku 2019 vůbec upgradován. To nahrává domněnkám o tom, že se na trh dostane nová verze.

Nové AirPods

AirPody druhé generace jsou v tuto chvíli téměř dva roky staré a totéž lze říct o dražších AirPodech Pro. Představení nové generace je tím pádem skoro samozřejmost, k čemuž se přiklání i zpráva Bloombergu. Podle všeho se objeví nové standardní AirPody i AirPody Pro, včetně fyzických úprav obou variant a zvýšení výdrže baterie. Bohužel se zdá, že noise cancellation zůstane jen u Pro verze AirPodů.

Nicméně analytik a známý prognostik Applu Ming-Chi Kuo nedávno uvedl, že masová výroba nových sluchátek nezačne dříve než ve druhé polovině roku. Apple by tak mohl oznámení pozdržet, dokud nebudou nové modely připraveny k prodeji.

AirTags

Téměř dva roky kolují zvěsti, že Apple plánuje uvést na trh fyzické Bluetooth trackery, které mohou uživatelé připojit ke svým drahocenným předmětům a libovolným statkům, které pravidelně ztrácejí. AirTagy by se měly spojit s aplikaci Najít a poskytnou uživateli GPS polohu „otagovaného“ čehokoliv.

Prakticky každá událost Applu je momentálně potenciálním startovacím eventem pro AirTagy – podobně jsme takto (marně) očekávali i bezdrátový nabíjecí systém AirPower, dokud nebyl nekompromisně zrušen. Nicméně Apple si nedávno pohrával s novými výstrahami sledování položek ve své aplikaci Najít, takže se zdá, že se AirTagů přece jen dočkáme.

Zdroj: Amazon

Apple TV

Apple už roky neaktualizoval hardware Apple TV, což vedlo ke spekulacím, že tomuto produktu také brzy odzvoní.

Apple v roce 2019 spustil streamovací službu Apple TV+, ale od roku 2017, kdy byla uvedena na trh 4K verze Apple TV, společnost svůj streamovací hardware nijak zásadně neaktualizoval.

Mark Gurman z agentury Bloomberg v prosinci řekl, že Apple pracuje na nové verzi Apple TV s lepším procesorem, novým ovladačem a poměrně zajímavým „silnějším herním zaměřením“. Služba Apple Arcade byla propagována jako Apple TV-friendly už když odstartovala, takže by by bylo na místě, aby Apple s další iterací hardwaru využil potenciál své herní služby.

Uvidíme, co Apple opravdu předvede a jestli vůbec dojde na některý z těchto produktů. Vlastně je pořád otázka, jestli vůbec dojde na samotný event… U Applu člověk nikdy neví, čím „překvapí“.

Zdroj: Mashable.com

Total
1
Shares
Další články