Infografika: Zorientujte se ve struktuře projektu Libra a jeho peněžních tocích

V uplynulých dnech probíhaly v americkém Senátu slyšení týkající se projektu Libra, který byl světu představen společností Facebook v polovině června. Hlavní součástí projektu je digitální měna Libra coin, jenž má být spuštěn v polovině roku 2020.

Libra coin, ač inspirován kryptoměnami jako Bitcoin či Ethereum, se má vyznačovat cenovou stabilitou – bude se tudíž spíše než o klasickou kryptoměnu jednat o tzv. stablecoin.

V rámci senátních slyšení zazněly názory, že celý projekt Libra bude pravděpodobně spadat pod jurisdikci amerického regulátora cenných papírů – SEC. Je dost možné, že projekt bude na území Spojených států potřebovat i bankovní licence.

Důvodem pro tak přísné regulatorní požadavky je mimo jiné i způsob, jakým má být cenové stability Libra coinu dosahováno. Libra coin totiž bude kryt aktivy, která jsou držena v tzv. Rezervě Libra. Výnos z těchto aktiv nicméně bude zůstávat korporátním členům Asociace Libra, kteří si nakoupí speciální Investiční tokeny Libra. A právě tyto Investiční tokeny budou regulátoři pravděpodobně považovat za cenné papíry, na které se vztahují přísné požadavky.

Pro orientaci ve struktuře projektu Libra a jeho peněžních tocích připravilo TopMonks Blockchain Studio přehlednou infografiku.

Total
35
Shares
Další články