Google Pay představil několik novinek, víc se podobá na Apple Wallet

Technologický gigant Google v úterý oznámil několik novinek ve své aplikaci Google Pay. Postupně se z ní stává plnohodnotní digitální peněženka, pomocí které je možné posílat peníze přátelům, skladovat lístky na koncerty nebo i letenky. Jde tak o novinky, které Apple nabízí již delší dobu v aplikaci Wallet.

Největší změnou, zatím však dostupnou jen pro uživatele ve Spojených státech, je sloučení aplikací Google Pay a Google Pay Send do jedné. Díky tomu je možné posílat a žádat o peníze přímo v jedné aplikaci. Jednodušší je také rozdělení jednoho účtu k placení mezi několik uživatelů.

Nově se v aplikaci začnou zobrazovat také lístky na koncerty nebo například cestovní doklady. Novinka je však zatím omezena jen na služby Ticketmaster a Southwest, zanedlouho by měly přibýt také Eventbrite, Singapore Airlines a Vueling.

Třetí novinkou, kterou Google oznámil, je rozšíření ovládání služby Pay také na desktopu. „Usnadnili jsme správu platebních údajů v aplikaci nebo na webu na pay.google.com. Vše je synchronizováno s Google Account, takže pokud aktualizujete vaše platební údaje na webu, projeví se to i na telefonu.“

Kdy budou novinky dostupné pro uživatelé v České republice, kde Google Pay začalo oficiálně fungovat koncem loňského roku ještě pod názvem Android Pay, zatím známo není. Větší rozšíření možností pro tuzemské uživatele je však očekávané ještě v průběhu letošního roku.

Total
4
Shares
Další články