Foxconn s KKCG otevřel v Praze datové centrum pro firmy z Asie. Podívejte se

V Praze se otevřelo nové datové centrum. Jmenuje se SafeDX, splňuje bezpečnostní standard Tier III a slibuje pomoc zahraničním IT firmám se vstupem do regionu střední Evropy. Zaměří se ale hlavně na ty asijské, s nimiž má zkušenosti technologická firma Foxconn. Jejím partnerem je investiční skupina KKCG, která investuje i do startupů.

Investiční skupina KKCG Karla Komárka se v současnosti zaměřuje na segment informačních technologií a investuje i do startupů, včetně těch českých. Před rokem se spojila s tchajwanským výrobním gigantem Foxconnem a spuštění společného datacentra je prvním hmatatelným výsledkem této spolupráce. Připomeňme, že skupina Foxconn poskytuje mimo jiné služby datových center v Asii a přítomnost v Praze jí pomůže rozšířit aktivity do Evropy.

Z Asie do Vysočan

Datové centrum SafeDX je umístěno v pražských Vysočanech, v bývalé budově ateliérů Barrandov. Ta poskytuje pro novou funkci ideální zázemí: původně byla určena pro skladování vysoce hořlavého filmového materiálu, na pozemku s bezpečnostní terénní úpravou.

Datacentrum splňuje standard Tier III a garantuje dostupnost služeb 99,982 %. Připojení zajišťují tři poskytovatelé: Cetin, T-Mobile a ČDT, přičemž dieselové agregátory zvládnou udržet datacentrum v provozu po dobu 12 hodin. Příkon datacentra je až 1,7 MW. 

Kromě pronájmu hardwaru bude těžištěm nabídky SafeDX především kompletní IT řešení pro firmy, a to zejména pro ty zahraniční, které mají zájem o Evropu. „Velký potenciál představují globální IT společnosti či společnosti specializované na technologie. Ty ve střední a východní Evropě hledají možnosti ukládat a zpracovávat data stejně tak jako další nadnárodní korporace, které velmi často přicházejí právě z Asie,“ říká ředitel SafeDX Martin Smekal.

Brána do Evropy i vlastní projekty

SafeDX se může opřít o expertní background mateřského Foxconnu, který má se stavbou datacenter zkušenosti. Díky spolupráci s partnerskými datovými centry v Německu, Francii, Švýcarsku nebo Rusku nabízí SafeDX široké geografické pokrytí a díky podpoře partnerů jako China Telecom slibuje plnit specifické potřeby zákazníků. Také je připravený k růstu – modulární koncept umožňuje rychlé rozšiřování kapacity služeb, pokud to bude potřeba. 

Nové datacentrum bude rovněž hrát klíčovou roli v budoucích projektech svých zakladatelů. KKCG hodlá posilovat své online aktivity, Foxconn zase pracuje na řešení pro průmyslovou výrobu se zaměřením na koncept Průmyslu 4.0 – uplatnění konceptů umělé inteligence a vzájemnou komunikaci výrobních strojů mezi sebou, tzv. průmyslový internet věcí. “To jsou klíčové oblasti, do kterých směřují naše investice s cílem být i nadále světovým lídrem v poskytování komplexních služeb v oblasti IT pro naše zákazníky,“ potvrzuje Terry Gou, zakladatel a šéf společnosti Foxconn. Datová kapacita se tak bude hodit.

Total
0
Shares
Další články