Festival Future Port Prague představí moderní technologie, jež hýbou světem

Pražská tržnice v Holešovicích se 7. září 2017 přemění v přístav budoucnosti. Bude hostit první ročník mezinárodního vizionářského festivalu Future Port Prague. Místo zaměření na jeden obor představí přehled všech hlavních moderních technologií, které hýbou světem.

Future Port Prague chce nechat návštěvníky nahlédnout do technologické kuchyně těch nejlepších tuzemských i zahraničních lídrů ve svých oborech, otevře workshopy, kde i laik zjistí, jak jednoduché je dnes pokročilé technologie použít, přinese přednášky a ukázky moderních technologií či „food kultury“ budoucnosti.

Těšit se můžeme na drony, elektromobily, létající auta, 3D tisk, virtuální realitu, roboty – zkrátka na všechno, co nám často ještě před pár lety připadalo jako ze science fiction a nyní se pomalu stává v mnoha oblastech přelomovou technologií.

„Návštěvníci z firem, médií, univerzit či veřejnosti budou mít na veletržní části akce možnost osahat a vidět technologie naživo, v reálném použití. Chceme ukázat především inovace, které možná vypadají futuristicky, ale stanou se realitou dříve, než si myslíme,“ říká jeden z organizátorů Future Port Prague Michael Sidó.

futureportprague1

V Pražské tržnici tak bude uceleně představen nejnovější vývoj z oblasti umělé inteligence, autonomní dopravy, virtuální a rozšířené reality, 3D tisku, internetu všech věcí, robotiky, budoucnosti zdravotnictví a dalších oblastí. Pro byznys lídry je navíc připravena konference Future of Business, která během jediného dne nabídne přehled všech hlavních technologických sil, které převracejí celé obory vzhůru nohama.

„Naší inspirací při přípravě konference byla jednoznačně Singularity University ze Silicon Valley. Jsem proto nadšený, že se nám podařilo, kromě jiných skvělých zahraničních speakerů, domluvit i Nell Watson, která na ní přednáší dopady umělé inteligence do byznysu a života,“ říká Martin Holečko, spoluzakladatel skupiny Etnetera Group a duchovní otec festivalu.

Vedle zmiňované Nell Watson na Future Port Prague vystoupí také například Kenny Hawk (Mojio), Prof. Rodolfo Miranda Soriano (IMDEA Nanociencia), Prof. Thomas Hartung (Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health), Jurgen Laudus (Materialise), Libor WitassekOtto Fabri (Faraday Future) či Juraj Vaculík (Aeromobil).

Součástí festivalu je i mnoho zážitkových aktivit, v rámci kterých nechají přední tuzemské i zahraniční firmy návštěvníky zažít nejnovější technologie na vlastní kůži. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet létat s drony, projet se v elektromobilu, prohlédnout si funkční létající aeromobile nebo vstoupit do virtuální reality pomocí 3D brýlí a prozkoumat potenciál spolupracujících 3D tiskáren.

Future Port Prague není jen jedním z řad festivalů zaměřujících se na inovace. Dlouhodobou vizí festivalu je vytvoření komunity a platformy lídrů pro budoucnost, které Česká republika potřebuje. „Žijeme v době neuvěřitelných technologických možností a Česká republika má obrovský inovační potenciál, který není využitý. Chceme lidmi i firmami trochu zatřást, ukázat jim, co už je dnes možné a jak různé technologie rychle postupují dopředu. Ne proto, aby se toho zalekli, ale naopak, aby se nadchli z obrovských příležitostí, které to s sebou přináší,“ doplňuje Martin Holečko.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě s Janem Jelínkem o tom, proč se z agentur stávají inkubátory

Světy startupů a digitálních agentur k sobě měly vždy blízko. Jak zájmem o technologie a přitažlivostí pro podobný typ lidí, tak pojetím inovace a kreativity, jejímž principem je podle creative bitch agentury 2FRESH Honzy Jelínka "nebát se dělat chyby a zkoušet nové věci". Možná i proto nyní tahle firma chystá vlastní malý inkubátor a není zdaleka jediná, kdo uvažuje tímto způsobem.