Evolve! Summit 2017 bude o technologiích budoucnosti náboru

Do brněnského Sono centra se 8. a 9. listopadu sjedou odborníci z oblasti náboru, koná se tu třetí ročník konference Evolve! Summit. Jedná se o největší oborovou konferenci v regionu střední a východní Evropy a hovořit se bude o moderním recruitmentu, hledání talentů a dalších tématech.

Přestože bude na Evolve! Summitu pouze na dálku, má být velkou hvězdou Hollie Delaneyová, jež patří k hlavním tváří vizionářské firmy Zappos. V Brně se dočkáme živého přenosu z její přednášky z centrály z Las Vegas, v níž Delaneyová vysvětlí, jak důležité je se při náborech zaměřit na kulturní „kompatibilitu“ kandidáta s firmou či týmem a odtajní, jakým způsobem tuto disciplínu zvládá právě Zappos.

„Pokud jste někdy slyšeli o firmě, která svým zaměstnancům nabízí 3 000 dolarů, pokud odejdou ve zkušební době, nebo o firmě, která zrušila všechny manažerské pozice, tak ano, to je Zappos,“ komentuje zakladatel Evolve! Summitu Michal Toman z firmy Engage Advisory.

Motivací pořadatelů je, aby si návštěvníci z akce odnesli co možná nejvíce praktických poznatků, které pak mohou okamžitě uvést do praxe. „Věříme, že se nám i letos podaří posunout práci nás všech zase o kousek kupředu,“ doplňuje Michal Toman.

evolve-summit2017

Umělá inteligence, chatboti, nábory, sourcing

Karen Azulaiová z Izraele a Katrina Collierová z Velké Británie se budou ve svých přednáškách věnovat umělé inteligenci a chatbotům. Představí, jak bude umělá inteligence ovlivňovat vyhledávání kandidátů, komunikaci a práci s nimi. Nebude se jednat jen o vizionářský pohled do budoucnosti, Karen účastníky seznámí s několika chatboty, kteří se již v recruitmentu používají. Krok po kroku bude také představena případová studie o nasazení chatbota do náborového procesu.

Balazs Paroczay z Maďarska účastníky naučí, jak si vytvořit vlastní jednoduché nástroje pro sourcing, aniž by museli vyhlížet komerční aplikace, které používají všichni a se kterými je pravděpodobné dosáhnout podobných výsledků jako ostatní. Balazs také předvede, jak pracovat s Google Search Engine a jak si tento nástroj nastavit, aby poskytoval optimální výsledky vyhledávání.

Dave Hazlehurst, Roman Hřebecký, Petr Pouchlý a Jan Bleha představí jednoduché recepty, jak postavit vlastní efektivní náborovou kampaň, jak komunikovat se svou komunitou a jak kandidáty zaujmout pomocí vyprávění příběhů, novým marketingovým přístupem, který se začíná dostávat do recruitmentu. Ukáží, jaký vliv má tato marketingová komunikace na Candidate Experience, disciplínu, na kterou se začíná zaměřovat čím dál více firem. Účastníci dostanou tipy, jak Candidate Experience vybudovat, na co si dát pozor, jak ji měřit a vytěžit díky ní ještě více kandidátů.

A Evolve! Summit nabídne i mnoho dalších témat:

  • Bill Boorman z Velké Británie se bude věnovat oblasti Big Data a jak je možné díky práci s nimi proniknout do dosud neobjevených komunit talentů.
  • Tyler Golden z Red Hat popíše, jak ve firmě vybudovat úspěšný referral program, kde se nejčastěji chybuje a jak se chybám vyvarovat.
  • Jan Bleha ukáže, že úspěšně nabírat se dá i přes eventy, oborové konference, meet-upy, prostě pomocí náboru zaměřeného na komunity.
  • Facebook a Google vstupují se svými novými produkty na trh recruitmentu. Pokud někdo v následujících letech změní recruitment, budou to právě tyto dvě firmy se svými novinkami. Katrina Kolierová z Velké Británie poodhalí, co oba giganti chystají a co nového recruitery čeká s LinkedInem.
  • Další klíčovou oblastí, které se bude konference věnovat, je gamifikace v oblasti recruitmentu a sourcingu, Jan Tegze účastníky naučí, jak ji použít nejen pro nábor, ale i pro práci s vlastním týmem.
  • Matěj Matolín, autor nejčtenější českého blogu o recruitmentu Lovec Hlav, představí velmi úspěšnou případovou studii, jak jednoduše a efektivně spustit nábory ze zahraničí.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jakub Rož: Zážitky z Techweek a proč se konference vyplatí

Již podruhé proběhla v Chicagu konference Techweek, které se v minulém ročníku účastnilo přes 2000 lidí. Je to týden plný zajímavých osobností, přednášek, večerních party, elevator pitchů (výtahů tam prý je opravdu hodně) a samozřejmě startupů. Jakub Rož z mySchoolNotebook.com se nyní zařadil k těm, kdo začínající projektům účast na podobných akcích vřele doporučují.
Přečtěte si více

Wikimedia už má přes půl miliardy unikátních návštěvníků měsíčně

Wikimedia Foundation sice provozuje nejznámější internetovou encyklopedii WIkipedia, rozhodně to ale není jediná služba, za kterou stojí. Spolu s dalšími servery, mezi které patří Wikibooks, WIkidata, Wikimedia Commons a nové Wikivoyage, dosáhla podle comScore organizace poprvé ve své historii přes půl miliardy unikátních návštěvníků.