Do Neogenie, autora Mobilního rozhlasu, vstupuje Pale Fire Capital. Pomůže s expanzí po Evropské unii

Mobilní rozhlas je největší česká platforma pro chytrou komunikaci občanů a samospráv a čeká ji další rozvoj. Především za účelem její expanze do dalších zemí Evropské unie vstupuje do společnosti Neogenia, která ji vyvíjí, Pale Fire Capital Jana Barty, Dušana Šenkypla a Davida Holého. Za blíže nespecifikovanou částku získává desetiprocentní podíl.

Společnost Neogenia patří Ondřeji Švrčkovi a Mobilní rozhlas vyvíjí jíž čtyři roky. Vedle majoritního vlastníka Švrčka drží podíl ve firmě další vysocí manažeři projektu a nyní do něj vstupuje také Pale Fire Capital. Investiční společnost získává vedle desetiprocentního podílu také budoucí opci pro odkup majority.

Mobilní rozhlas v současnosti patří mezi nejrozšířenější česká řešení pro komunikaci obcí s občany a nahlašování občanských podnětů, splňující požadavky chytré komunikace. Jeho součástí je také nejstarší český portál pro sběr podnětů ZmapujTo.cz. Mobilní rozhlas využívá přes 300 českých obcí a měst, portál ZmapujTo.cz pak dokonce obce zhruba ve třetině republiky.

S Mobilním rozhlasem do světa

„Mobilní rozhlas se za dva roky stal nejrozšířenějším nástrojem pro SMART komunikaci v České republice, a to bez investora nebo využití státních pobídek. Pro rozvoj a spuštění dalších projektů jsme hledali strategického partnera, který se bude ztotožňovat s našimi cíli a stejně jako my bude mít ambici udělat z České republiky vzorovou zemi v oblasti chytré komunikace obcí a jejich občanů,“ vysvětluje Ondřej Švrček, CEO Neogenia.

Díky investici od Pale Fire Capital se chce nyní Neogenia soustředit na expanzi do dalších zemí Evropské unie. O Mobilní rozhlas je tam zájem a podle Švrčka je jeho know-how velmi jednoduše replikovatelné i v zahraničí.

„Mobilní rozhlas je silný etablovaný produkt ve velmi perspektivním odvětví. Rádi podpoříme jeho další vývoj pro Českou republiku i cestu do světa. Z našeho pohledu se jedná o jeden z mála příkladů efektivně fungující a veřejně prospěšné smart city technologie, která zároveň drží vlastní know-how,“ uvedl za Pale Fire Capital Dušan Šenkypl.

Nový projekt Zlepšeme Česko

U Mobilního rozhlasu ale spolupráce Neogenie a nových investorů nekončí. Ve druhém kvartálu bude spuštěna iniciativa Zlepšeme Česko, která umožní využívat chytrou komunikaci každému v České republice. Výrazně zjednoduší a podpoří běžný občanský aktivismus – tedy nahlašování podnětů, nepořádku, vandalismu, ztracených zvířat nebo vedení sousedské komunikace. Ve spolupráci s oborovými organizacemi navíc Švrček hodlá zahájit vzájemnou konektivitu řešení pro chytrou komunikaci pomocí otevřených API standardů.

Total
0
Shares
Další články