Deepdub.ai: Bude umělá inteligence dabovat filmy?

Startup Deepdub spouští svou platformu, která využívá AI k dabování hlasů ve videích. Díky tomuto projektu by společnosti, které působí v zábavním průmyslu, mohly pouhým kliknutím lokalizovat obsah do více jazyků.

Izraelská společnost ve svém řešení využívá AI a hlubokého učení. Streaming videí je navíc na vzestupu a producenti v zábavním průmyslu se už desítky let snaží dobít globální trhy dabováním filmů, her, reklam a televizních seriálů. Analytická firma Statista uvedla, že 59 % dospělých v USA raději sleduje filmy dabované do angličtiny než film v původním znění s titulky.

Nicméně dabing je za normálních okolností zdlouhavý a nákladný proces, který ne vždycky divákům zprostředkuje špičkovou zkušenost. Dabování jednoho jazyka v případě filmu trvá obvykle dva měsíce. Deepdub, společnost, která byla založena v roce 2019, si dal za cíl překlenout tuto propast tím, že přinese lepší divácké zážitky napříč filmem, televizí, hrami a reklamou. Technologie Deepdub se zapojuje do postprodukčního procesu s cílem zajistit rychlejší provedení za zlomek ceny tradičních dabingových služeb.

Deepdub řeší dabing vrstvením nových přízvuků při zachování původních hlasů herců napříč jazyky. To znamená, že Deepdub používá syntetické hlasy založené na vzorcích od herců v jednom jazyce k vytvoření cizích slov za použití syntetizovaného hlasu herce, i když herec tato slova v jiném jazyce nikdy nevyslovil.

Šéf marketingu společnosti Deepdub Oz Krakowski v rozhovoru pro VentureBeat řekl, že společnost má pocit, že její AI a technologie hlubokého učení by mohly prospět celému zábavnímu průmyslu a ušetřit spoustu času a prostředků.

„Poskytujeme zábavnímu průmyslu možnost bezchybně lokalizovat obsah do více jazyků stisknutím tlačítka,“ řekl Krakowski. Společnost už údajně jedná s hromadou velkých zábavních společností, od studií po streamovací platformy.

Krakowski také uvedl, že firma ještě neumí dabovat hlasy v reálném čase, ale v postprodukci umí dabovat hlasy do šesti jazyků najednou. Brzy to ale bude už 12 jazyků.

Zdroj: VentureBeat

Total
0
Shares
Další články