České technologie jdou do světa. Gigant Goodbaby bude spolupracovat s ČVUT

Jedna z nejzajímavějších a nejinovativnějších společností světa zaměřující se na dětské zboží navazuje spolupráci s ČVUT. Čínský Goodbaby International podepsal smlouvu s Českým institutem informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) spadajícím pod ČVUT. Technologie vyvinuté v něm se objeví v produktech společnosti.

Cílem je podpořit výzkum a vývoj průlomových technologií, které pak holding do svých produktů hodlá integrovat.

Goodbaby International nebere technologie na lehkou váhu. I proto má v nabídce nejskladnější kočárek světa nadupaný vychytávkami. Po světě má osm výzkumných a vývojových center včetně Prahy, vlastní přes 6 600 patentů a momentálně čítá přes 12 000 zaměstnanců.

Pokud myslíte, že technologie v téhle oblasti nejsou využitelné, neviděli jste na YouTube nadšení matek, které zjistily, že kočárek jde složit rychlým pohybem jednou rukou a nacpat ho do kabelky.

CIIRC je rozvíjející se výzkumný ústav, který se zaměřuje na výuku studentů a na přenos technologií do průmyslu. Zaměřuje se například na automatické řízení a optimalizace, robotiku, umělou inteligenci, počítačovou grafiku, počítačové vidění a machine learning, navrhování softwarových systémů, navrhování rozhodovacích a diagnostických systémů a jejich aplikaci v medicíně, včetně konceptů smart homes a smart cities.

Gigant sídlící v Šanghaji je světovým leaderem ve výrobě dětského zboží a spravuje značky specializující se na design, vývoj a prodej dětských autosedaček, kočárků a doplňků. Od německé společnosti Cybex, přes americkou Evenflo až po čínskou gb.

Českou stopu u holdingu s obratem miliardy dolarů ročně buduje několik zvučných českých jmen. Už rok ho vede CEO Martin Poš, český podnikatel a zakladatel značky Cybex, která se v roce 2014 stala součástí nově vzniklého holdingu. Poš koncem července přivedl do představenstva Goodbaby International Jana Řežába, zakladatele a bývalého CEO Socialbakers. Ten v holdingu zaujal pozici výkonného ředitele pro digitální technologie.

Řežáb zase do společnosti přivedl Martina Homolku, jednoho ze zakladatelů Socialbakers, nyní  CTO digitálních technologií v holdingu.

V září loňského roku Goodbaby otevřelo nový vývojový hub v Praze, který vede právě Řežáb. Je zodpovědný za nastavení a implementaci digitální části strategie. Jeho úkolem je postavit ekosystém fanoušků propojených přes aplikace a chytré produkty pomocí mobilních zařízení.

Total
0
Shares
Další články