Projekt Ventusky.com, který zobrazuje data o počasí, dnes zpřístupnil radarový snímek s pokrytím celé Evropy. Ten zachycuje ve vysokém rozlišení aktuální výskyt srážek a pomáhá i s velmi přesnou předpovědí nebezpečných jevů, jako jsou bouřky. Radarový snímek je dokonce aktualizován každých 10 minut a vývoj srážek tak zachycuje v reálném čase.
Pro tvorbu celého radarového kompozitu bylo využito téměř 100 meteorologických radarů z Evropy. Dalších téměř 200 meteorologických radarů je na Ventusky k dispozici také z Ameriky a několik desítek z Asie.
Aplikace ovšem využívá nejen data z pozemních radarů, ale také satelitních snímků a předpovědních modelů. Díky kombinaci desítek zdrojů se výrazně zvyšuje přesnost a pokrytí celé planety. Takové množství zdrojů ještě žádná stránka na webu pro tvorbu radarového kompozitu nevyužívá.
Aplikace jako jedna z mála na světě nabízí pohled na intenzitu srážek i nad Afrikou, a to díky satelitním snímkům. Radarová síť je totiž v dané oblasti velmi řídká. Satelitní snímky tak odhalí početné bouřky nad rovníkem, kde se vyskytují téměř každý den.

Radarové snímky umožňují uživatelům sledovat intenzitu srážek, která je v aplikaci zobrazena barvami v rozmezí od modré pro slabé srážky až po červenou pro velmi silné srážky. Červené barvy je třeba pečlivě sledovat, protože mohou naznačovat nejen silný déšť nebo sněžení, ale i bouřky, krupobití, silné větry nebo tornáda. Radar zachycuje přesný vývoj bouřek, což umožňuje lidem se včas připravit na příchod nebezpečných povětrnostních jevů.
Zatímco na běžných srážkových mapách s nízkým rozlišením se fronta jeví jako jedno velké srážkové pole, radar dokáže již frontu vykreslit jako shluk jednotlivých bouřkových buněk, které nemusí postupovat v celistvém pásu. Z radaru tak lze mnohem lépe poznat, které oblasti bouřky zasáhly a kde jsou nejintenzivnější.
Cílem aplikace je nabídnout vysoce přesná data o počasí na celém světě a zvýšit tak celkovou bezpečnost. Jedná se o první aplikaci na internetu, která takto komplexně zobrazuje data z radarů. Návštěvníci se dostávají k datům, se kterými ještě před pár lety pracovali výhradně meteorologové.