Bude MacBook bezdrátově dobíjet iPhone a hodinky?

Podle 9to5Mac přinášejí nové patenty Applu příslib obousměrné bezdrátové nabíjení jablečných zařízení. Patenty, na které jako první upozornil Patently Apple, zahrnují návrhy, které ukazují MacBook nabíjející různá zařízení, včetně iPhonu, iPadu a Apple Watch, a také návrhy iPadů a iPhonů, které rovněž nabíjejí další zařízení.

Zdroj: Apple

Nejde zrovna o exkluzivní novinku, jelikož i další výrobci vydali zařízení s podobnou technologií zpětného bezdrátového nabíjení. I když Apple to bere trochu jinak. Podle patentovaných snímků by víko MacBooku, podpěra dlaně nebo trackpad mohly sloužit k bezdrátovému dobíjení kompatibilních zařízení.

Zdroj: Apple

Tento způsob nabíjení by měl řešit situaci, kdy uživatelé nemají dostatek zásuvek nebo nabíječek, případně nemají přístup ke zdrojům elektřiny. Patenty uvádějí, že „přestože má každé zařízení standardizované konektory a kabel[y], mohou k nabíjení vyžadovat samostatný nebo vyhrazený zdroj napájení. V některých případech může být používání, skladování a/nebo převážení oddělených zdrojů napájení zatěžující.“ A také nezapomeňme, že žijeme v době, kdy Apple přestal ke svým novým telefonům dávat samostatné nabíječky. A každý z nás už se někdy ocitl v situaci, kdy u sebe neměl nabíječku a hodinky nebo telefon zkrátka „umřely“. A pokud by Apple skutečně směřoval k bezportovým telefonům, byla by tato featura skoro nutnost.

Současné MacBooky a iPady jsou vyráběny z hliníku, což není materiál kompatibilní s bezdrátovým nabíjením. Pokud chce Apple tuto technologii zpětného bezdrátového nabíjení skutečně zavést do svých přístrojů, bude muset zvolit jiný materiál. Zda by to znamenalo návrat k plastu, zůstává otázkou a rozhodně by šlo o dost pozoruhodný krok od výrobce prémiových zařízení.

V každém případě by to znamenalo nacpat do zařízení technologie schopné bezdrátově dobíjet více zařízení najednou, a zde si jistě vybavíte projekt AirPower, který se nepodařilo dotáhnout a skončil v propadlišti dějin. Nicméně Apple své technologie neustále posouvá, a nyní má kontrolu nad procesory ve všech svých zařízeních a může tak přijít s nějakým řešením, které by pomohlo přístrojům komunikovat a vzájemně si předávat energii.

Zda se skutečně podaří udělat z MacBooku bezdrátovou dobíjecí stanici, to se teprve uvidí, ale je fakt, že řada konkurentů už přišla s nějakou metodou zpětného bezdrátového nabíjení a je skoro ostuda, že se technologický lídr v této oblasti ještě neprosadil. Třeba už je to na spadnutí a brzy se dočkáme velkolepého odhalení, jelikož se zdá, že iPhone 12 už v sobě má veškerý potřebný hardware, avšak momentálně není využíván.

Zdroj: The Verge

Total
0
Shares
Další články