Battswap se dostává k rozvozu pro Rohlik.cz a DámeJídlo.cz

Rohlik.cz a DámeJídlo.cz nasadí do pilotního provozu BattSwapPrague Startup Centre. Systém okamžité výměny baterie elektromobilu jim totiž slibuje nejen nulové prostoje při nabíjení, ale i úsporu proti dieselovým vozům a potěšení všech typů hipsterských a eko zákazníků.

„V DámeJídlo věříme, že inovace nás posouvají dopředu. Spolupráce s Battswap je další z inovací, která dává smysl z pohledu společnosti i zákazníka. Používání elektromobilů je jednoznačně v souladu s DNA naší značky“, říká Jan Matějů z DámeJídlo.cz.

BattSwap nabízí nejrychlejší řešení výměny baterií v elektromobilech na světě a klade si za cíl změnit celý obor automotive. Jeho systém je založený na okamžité výměny baterie elektromobilu pro dobití na plnou kapacitu na platformě Nissan eNV200. Technologie přináší 100% bezemisní provoz flotil a úsporu až 20 % oproti dieselovým vozům. Před rokem jej investoři ocenili na 100 milionů korun. Mezi investory se zařadila i Etnetera Group, technologická skupina složená ze šesti inovativních společností.

O BattSwap je zájem i ve světových technologických centrech. Radek Janků, ředitel společnosti, má promluvit na květnovém zasedání sdružení Autotech Council, které zastřešuje významné automobilky a jejich hlavní dodavatele v Silicon Valley. „Kromě zvané prezentace pro Autotech Council máme už domluvené schůzky u největších automobilek, které vidí v konceptu výměny baterií velký potenciál,“ těší se.

Total
0
Shares
Další články