AppParade 31: Jaké jsou nejlepší geolokační appky oceněné porotou i veřejností

Po roční pauze se čeští vývojáři a fandové a fanynky mobilních aplikací dočkali. Díky pražskému vývojářskému studiu Synetech znovu ožila tradiční přehlídka a soutěž mobilních aplikací AppParade, přičemž letos její téma určili sami soutěžící. 25. února se tak v hale Uprostřed v pražském Vnitroblocku rozhodovalo o nejlepší aplikaci, využívající geolokaci.

Do soutěže se přihlásilo přes 30 účastníků a do finálového večera, který již tradičně moderoval Ondřej Aust, jich postoupilo deset. Všechny spojovala geolokační linka, avšak jinak na diváky i porotu čekala opravdu různorodá přehlídka výtvorů – od aplikace mapující autovraky přes navigaci pro nevidomé až po mapu ovocných stromů. Tvůrci pak měli tři minuty na prezentaci své appky a celý večer tak svižně ubíhal.

Foto: Lukáš Wagneter, Red Bull Media House

Odborná porota ve složení Dita Přikrylová, Ján Ilavský, Petr Mára, Michal Ciffra a Vratislav Zima nakonec rozhodla, že prvenství z AppParade 31 si připíše Fuzee – navigace od Adama Zvady, která spojuje start a cíl cesty skrze všechny myslitelné druhy dopravních prostředků, od MHD přes bikesharing až po alternativní taxislužby.

„Výsledky jsme s porotou dali dohromady hned, všichni jsme byli na stejné vlně a jen jsme si museli hodnotově určit, co je opravdu ta nejlepší aplikace. První výběr jsme udělali extrémně rychle a s touhle skvělou porotou bych šel porotcovat kamkoliv,“ řekl o vybírání nejlepší aplikace večera Mára. Nebyla to ale jediná cena, která se ten večer udělovala.

Foto: Lukáš Wagneter, Red Bull Media House

Jeden z partnerů AppParade, Creative Dock, si ze všech 30 aplikací vybral takovou, která mu přišla nejpřínosnější a tou se stala appka pro zaměstnance hledající práci v gastronomii Grason od studia The Funtasty.

V neposlední řadě o nejlepší aplikaci rozhodovali i sami návštěvníci AppParade, kterých hlasovalo 202 a z nichž jeden obdržel jako cenu mobilní telefon od partnera Honor, a kterým se nejvíce líbila navigace pro nevidomé jménem Naviterier od stejnojmenného studia.

Foto: Lukáš Wagneter, Red Bull Media House

O vítězích dle poroty i publika, tedy Fuzee a Naviterieru, Mára dodává: „Obě dvě aplikace byly v našem užším výběru a za mě je důležité, že někomu mohou pomoci. Obě jsou o přepravě z bodu A do bodu B, ale každá řeší jiný problém. Za mě je super prvek pomoci i jejich byznysový potenciál.“

Kompletní výsledky

Nejlepší aplikace podle poroty: Fuzee

Cena Creative Docku pro nejpřínosnější aplikaci ze všech přihlášených, nejenom geolokačních aplikací: Grason

Pořadí AppParade dle diváků:

1. Naviterier
2. Na Ovoce
3. Opavská Staletí VR
4. Fuzee
5. Gastromapa Lukáše Hejlíka
6. SmartGuide
7. Autovraky
8. LowCost Race
9. Gisella
10. MEETPOINTS

Total
5
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě se Zdeňkem Svobodou, spoluzakladatelem GoodData

Vypadá a působí trochu jako mladý Bill Gates a ani způsobem uvažování k němu nemá zas tak daleko. Zdeněk Svoboda s Romanem Staňkem dosáhl úspěšného amerického hattricku s firmami NetBeans, Systinet a GoodData. Posledně jmenovaná je nyní oceňována na nějakých 300 milionů dolarů a hlavně jí jsme se věnovali v trochu vizionářsky zaměřeném rozhovoru.
Přečtěte si více

Snapchat: Proč jsme odmítli Zuckerberga? Prodávat by bylo krátkozraké

Evan Spiegel se rozpovídal v rozhovoru pro časopis Forbes. Jeho startup i jeho ambice na konci loňského roku rozvířily už tak divoké vody startupové scény, když odmítl třímiliardovou nabídku na koupi od Marka Zuckerberga. Někdo ho nazývá floutkem a podle některých to má velmi dobře spočítané. Snapchat každopádně získává jednu investici za druhou.