Alza.cz otevřela multifunkční prostor TechZone. Partneři jsou Microsoft a Intel

Nově otevřený prostor Alza TechZone je určený fandům do technologií, kterým nabídne přednášky a hi-tech novinky. Druhou cílovou skupinou jsou hráči, kterým Alza ve spolupráci s profi gamery nabídne workshopy a turnaje nebo přenosy a akce s youtubery.

Tuzemská jednička mezi e-shopy s elektronikou dnes otevřela nový multifunkční prostor Alza TechZone. Ten se nachází, stejně jako showroom a sklad Alzy, v areálu holešoviské tržnice. Slouží pro něj nově zrekonstruovaná hala č. 26, kterou najdete za showroomem.

TechZone je členěna na tři prostory: na technickou zónu, herní zónu a zónu služeb. Do zóny služeb Alza přesunula své poprodejní služby, jako reklamace a opravy.

alza_techzone_ (4)
V popředí tech zóna Microsoftu, vzadu za davem se nachází herní zóna Intelu. Foto: Alza.cz

Technická zóna je organizována Microsoftem a má být vzdělávacím centrem, v němž se budou pořádat akce a semináře pro širokou veřejnost. „Aktuálním příkladem využití je odborná pomoc a konzultace při upgradu zařízení na nový systém Windows 10,“  vysvětluje Kristina Michalsky z Microsoftu. Windows 10 byly vypuštěny do světa právě dnes a jsou k dispozici zdarma jako upgrade pro majitele Windows 7 a 8.1.

Provoz herní zóny je v režii společnosti Intel. Její součástí jsou výkonné herní počítače, na nichž budou probíhat turnaje a workshopy pod vedením profi hráčů – ty se rozjedou už tento týden. Turnaj v League of Legends povede Michal „Micak“ Vašina, turnaje ve hře Counter Strike: Global Offensive se zúčastní Karel „sneix“ Pavlica. Turnaje budou určené týmům i jednotlivcům a Alza slibuje zajímavé ceny.

alza_techzone_ (1)
Slavnostního otevření se zúčastnila i generální ředitelka Microsoftu Biljana Weber. Foto: Alza.cz

Na programu se objeví i přenosy turnajů nebo akce s populárními youtubery, jako je třeba Ondra Vodička aka Premi. Program TechZone je k dispozici na stránkách https://www.alza.cz/techzone.

Jak potvrdila mluvčí Alzy Denisa Dlabová, v TechZone by se také měly objevovat hi-tech novinky, na které se může přijít podívat veřejnost. Součástí TechZone bude i Alza Muzeum s exponáty z počítačové historie pod patronátem Michala Rybky.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Google zavelel k postupnému pokroku… souhrn Google I/O 2015

Letošní konference Google I/O mezi ty nejzásadnější v historii firmy patřit nebude. Internetový gigant se rozhodl, že namísto zásadních změn přinese postupný pokrok ve všech oblastech. Krom očekávaného Androidu M je tak největší novinkou jednoduchý operační systém Brillo, který bude určen pro Internet věcí.
Přečtěte si více

TED: Jak fungují sociální sítě a cenzura v Číně

Na jednu stranu v Číně nenajdete Facebook, Twitter ani YouTube, zároveň ale existuje místní obdoba každé z těchto služeb a čínské internetové firmy fungují na světových burzách. Jak vypadá každodenní život stamilionů uživatelů sociálních sítí pod dohledem stále velmi přísné a nepřetržité státní cenzury?
Přečtěte si více

Prohlédněte si největší panoramatickou fotografii Prahy

360Cities, česká společnost provozující největší internetovou kolekci ohromujících panoramatických fotografií s geografickou lokalizací, vytvořila 360° panoramatický snímek Prahy. Fotografie byla sestavena z 2600 samostatných fotografií pořízených z Petřínské rozhledny. S celkovým rozlišením 33,8 gigapixelů se jedná o vůbec největší fotografii Prahy, jaká byla kdy pořízena.