Zařadí se Evernote do klubu miliardových startupů?

Aplikace Evernote si získala popularitu díky tomu, že umožňuje svým uživatelům efektivně přidávat a spravovat každodenní poznámky všeho druhu. Ty se navíc ukládají do cloudu, takže je mají uživatelé k dispozici odkudkoli.

Podle zdrojů serveru TechCrunch obeznámených s děním ve společnosti probíhá právě teď v Evernote páté kolo financování, při kterém by mohlo od investorů přitéci dalších 50 až 100 milionů dolarů. Žádné konkrétní informace ani jména investorů zatím oficiálně známé nejsou, v Silicon Valley je však údajně o toto kolo financování velký zájem.

Spekuluje se, že v popředí by mohla stát investiční skupina Meritech, která už podle jednoho zdroje podepsala se startupem konkrétní podmínky. Všeobecně se očekává, že i páté kolo financování proběhne úspěšně a jeho výsledek budeme znát během několika týdnů.

Protože Evernote není v pozici, kdy by nové peníze nutně potřeboval, pravděpodobně je použije na další expanzi na mezinárodní trh, například do Číny. Podle údajů z prosince 2011 má v současnosti aplikace dvacet milionů uživatelů, kteří se pohybují na nejrůznějších platformách – Mac, Windows, iOS, Android, webové prohlížeče, BlackBerry, Windows Phone 7 a další.

Via TC